Budućnost Voli i Sutjeska u finalu

Piše: Reprezentacija.me 861 pregleda Dodaj komentar

Budućnost Voli i Sutjeska igraće u finalu Memorijala “Ljubo Jovanović”.

Budućnost Voli je opravdala ulogu favorita u duelu sa Teodom. Od starta su Podgoričani kontrolisali dešavanja na terenu, a Tivćani su u prvojh četvrtini uspijevali da drže ritam.

Kako je vrijeme odmicalo, prednost “plavih” je rasla, pa je na poluvremenu na semaforu stajalo plus 13 (48:35).

Već tada je bilo jasno da je pobjednik riješen, a aktuelni šampion je mirnom igrom meč priveo kraju.

Odlične role imali su Aleks Marić (18) i Omar Kuk (17), dok se kod Teoda istakao Mašan Vrbica (19).

Odlična igra Sutjeske i ubjedljiva pobjeda protiv Lovćena. Samo u prvih 10 minuta viđena je ravnopravna igra, a nakon toga na terenu je postojao samo jedan tim.

Nikšićani su iz minuta u minut “gazili” rivala, a na kraju treće četvrtine imali su 31 poen viška (72:41). Nakon toga su smanjili ritam, što je spriječilo debakl Cetinjana.

Marko Mugoša (18) i Igor Čvorović (10) su bili dvocifreni u pobjedničkom timu, dok su kod Lovćena bolji od ostalih bili Vasilije Knežević (23), Petar Jovanović (20).

Meč za treće mjesto igra se sjutra od 16.30 sati, dok finale počinje u 19.

Budućnost Voli – Teodo 81:67 (20:18, 28:17, 21:17, 12:15)

Nikšić – Dvorana: SC “Nikšić”. Gledalaca: 200. Sudije: R. Vojinović (Nikšić), Kaluđerović (Nikšić), Lučić (Podgorica).

Budućnost Voli: Su. Šehović 7, Jaramaz 2, Se. Šehović 9, Čarapić 7, Kuk 17, Rikić 8, Divo 9, Marić 18, Radunović 4, Ilić.

Teodo: Šarić 1, Đurišić 7, Džonson 9, Krivokapić, Kruška, Vučurović 6, Vrbica 19, Anđelić, Subotić 9, Zejak 8, Mičel, Arsić 8.

Sutjeska – Lovćen 98:66 (18:15, 24:15, 30:11, 26:25)

Nikšić – Dvorana: SC ,,Nikšić“. Gledalaca: 400. Sudije: Rutešić (Nikšić), Radulović (Podgorica), P. Šutulović (Podgorica)

Sutjeska: Pavlićević 8, Kovač 6, Čvorović 10, Žižić 5. Spasojević 9, Vranješ 5, Mugoša 18, Ćalasan 9, Šalić 5, Korać 7, Kruščić 6, Bošković 3, Dašić.

Lovćen: Knežević 23, Jovanović 20, Petrić 11, Tmušić 14, Vukčević 2, Koljević, Martinović 2, Milić 9, Borilović, Ševaljević 2, Knežević 2, Lakićević.