Budućnost Voli bolja od Mega Bemaksa

Piše: Ognjen 872 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnosti Voli savladali su večeras Megu Bemaks 99:91 u prijateljskoj utakmici odigranoj u Podgorici.

Izabranici Slobodana Subotića morali su da se dobro pomuče kako bi slomili otpor podmlađene ekipe koju s klupe predvodi bivši igrač Budućnosti Dejan Milojević.

Gosti su bili vrlo razigrani u prvom poluvremenu, zatrpavši koš “plavih”. Mega je prvu dionicu dobila 30:27, da bi do odlaska na odmor stekla dvocifrenu prednost (59:49).

Tek u završnici treće četvrtine, serijom 10:0, Podgoričani su napravili preokret (74:73), da bi u posljednjoj dionici nastavili u pravom ritmu zabilježivši trijumf bez veće neizvjesnosti u finišu meča.

Najefikasniji kod plavih bio je Zoran Nikolić sa 20 poena, a pratili su ga Skot Bamfort sa 16 i Džastin Kobs sa 14.

Bila je ovo peta utakmica čete Slobodana Subotića u pripremnom periodu i četvrta pobjeda.

Budućnost Voli naredne sedmice očekuju dva prijateljska duela protiv Mornara – prvo u Podgorici 19. septembra, a zatim u Baru dva dana kasnije.

Potom će “plavi” od 27. septembra nastupati na Super kupu ABA lige u Zagrebu, a prvi rival u četvrtfinalu biće domaća Cibona.