Budućnost vicešampion Evrope, Đer odbranio titulu

Piše: Ognjen 2.7k pregleda Dodaj komentar

Rukometašice Đera odbranile su titulu prvaka Evrope pošto su u finalu F4 bile bolje od Budućnosti 27:21. Naše su tako prvi put u istoriji vicešampionke Evrope.

Đer je od starta bio bolji rival i vodio je čitav meč. Mađarice su stigle do 7:2 i nakon toga su konstantno imale višak od tri do sedam golova. Budućnost se mučila da smanji zaostatak i najbliža je bila sredinom drugog poluvremena kada je Cvijić dala gol za 16:19 i iznudila je isključenje. Ipak u narednom napadu Gorbic je išla 1 na 1 sa Milenom Knežević koja pravi faul za dva minuta, nakon čega su Mađarice otišle opet na plus pet 21:16 i time su riješile susret.

Veliki peh bila je povreda koljena Suzane Lazović već poslije desetak minuta, a na samom kraju meča i Dragana Cvijić je iznešena sa terena zbog udarca koji je dobila.

Najefikasnija u pobjedničkom timu, na čijem se golu istakla Katrin Lunde Haraldsen sa 13 odbrana, bila je Anita Gorbic sa sedam, dok su po četiri pogotka postigle Hajdi Loke, Eduarda Amorim i Adrien Orban. Crnogorska reprezentativka u dresu Đera Katarina Bulatović postigla je tri gola.

U ekipi Budućnosti najbolja je bila Kristina Neagu sa sedam, dok je Kamila Dalbi postigla pet golova. Kapiten Klara Voltering meč je završila sa 12 odbrana. Nijedan gol nijesmo dali sa krila a Radmila Miljanić prvu loptu dobila je na četiri minuta prije kraja!

Đer je osvojio drugu uzastopnu krunu i prvi put (nakon dva neuspjeha) u finalima je bila bolja od Budućnosti. Podgoričanke su prvi put vicešampionke iako su osam puta igrale polufinale.