Budućnost uništila Cedevitu!

Piše: Reprezentacija.me 685 pregleda Dodaj komentar

Prvo mjesto u ABA ligi je osigurano – Budućnost Voli je u velikom derbiju razbila Cedevitu usred Zagreba (81:58) i sedam kola prije kraja praktično osigurala čelnu poziciju pred plej-of.

Tim Luke Pavićevića je odigrao briljantno prvo poluvrijeme, konstantno povećavao prednost, pa su mnogi u 19. minutu mogli da se zapitaju da li sanjaju jer je bilo čak 50:16!

Podgoričani su u nastavku spustili tempo, ali ubjedljiva pobjeda nije dolazila u pitanje.

Najefikasniji je bio Tadija Dragićević sa 23 poena, a dvocifren učinak su imala još samo braća Sead (11) i Suad Šehović (10).

Od 11 igrača se nije upisao samo mladi Vasilije Baćović, koji je odigrao posljednja tri minuta.

Podgoričani do kraja ABA lige dočekuju Olimpiju, Partizan, Igokeu i Cibonu, a gostuju Metalcu, MZT-u i Sutjesci. Mogu sebi da dozvole dva poraza, koliko su doživjeli cijele sezone…