Budućnost ubjedljiva u Astrahanu

Piše: Vladan 872 pregleda Dodaj komentar

Rukometašice Budućnosti ostvarile su prvu pobjedu u glavnoj rundi Lige šampiona – izabranice Dragana Adžića u utakmici drugog kola grupe 1, u Astrahanu su savladale Astrahanočku 34:21 (18:9).

U duelu protiv najmlađeg tima u elitnom klupskom takmičenju (prosjek godina 20, 4), ”plave” su vodile tokom svih 60 minuta, a pobjednik je bio poznat već nakon prvog poluvremena nakon kojeg je bilo 18:9 i to poslije serije od pet vezanih golova (četiri Bulatović, jedan Neagu).

U finišu meča trener Adžić mogao je da ukaže priliku i mlađim igračicama koje su ponovo potvrdile potencijal. Pobjedom protiv ruskog šampiona, Đurđina Jauković i saigračice iskupile su se za poraz od Vardara u prošlom kolu i napravile lijepu uvertiru pred derbi protiv FTC-a u narednom kolu u Podgorici, a koji je važan u borbi za što bolju poziciju za četvrtfinale.

Kristina Neagu je bila najefikasnija sa osam golova, Katarina Bulatović je postigla sedam, dok je Neli Irman pet puta zatresla protivničku mrežu.

U poraženom timu najbolja je bila Karina Sabirova sa sedam golova.

Irman je pogodila za vođstvo na startu, a nakon dva izjednačenja (1:1, 2:2), Neagu i ponovo slovenačka reprezentativka donijele su ”plus dva” (4:2) u 5. minutu.

Nakon tri vezana gola (Neagu, Irman i Ahruk), ”plave” su u 9. minutu povele 7:3, ali je Astrahan smanjio na dva gola (7:5) u 11. minutu.

Uslijedila je nova serija naših šampionki i golovi Neagu, Irman i Bulatović za prvu značajniju prednost (10:5) u 14. minutu.

Pet golova prednosti Budućnost je imala u 20. (12:7), te 25. minutu (14:9), oba puta nakon golova Bulatović, a poslije petog pogotka iskusnog desnog beka, u 27. minutu prvi put bilo je i sedam golova viška (16:9) u 27. minutu.

Do odmora mrežu ruskog šampiona zatresle su još Neagu i ponovo Bulatović, što je bio kraj serije 5:0 (četiri pogotka desnog beka) za vođstvo 18:9 na kraju prvog poluvremena u kojem je Batinović imala 10 odbrana.

Prednost je prvi put bila dvocifrena nakon što je Bulatović svojim sedmim pogotkom donijela deset golova viška (20:10) u 34. minutu.

Nakon serije od pet vezanih golova (dva Neagu), ”plave” su u 45. minutu imale čak 16 golova prednosti (29:13), pa je u finišu bilo prilike i za igračice sa manjom minutažom, a u strijelce su se upisale Pletikosić, Agović i Ramusović.

ASTRAHANOČKA – BUDUĆNOST 21:34 (9:18)

ASTRAHAN – Sportkompleks ”Zvezdnji”. Gledalaca: 1. 500. Sudije: Marin, Seradilja (Španija). Sedmerci: Astrahanočka 7 (5), Budućnost 5 (5). Isključenja: Astrahanočka 8 minuta. Plavi karton: Sabirova (Astrahanočka) u 42. minutu.

ASTRAHANOČKA: Rjabceva (pet odbrana), Vaganova (šest odbrana), TRUSOVA (četiri odbrane), SISENOVA 1, POSTNOVA 1, Račiteljeva 1, Sarohina 2, Ivanova, SABIROVA 7 (3), Šapošnjikova 1 (1), LEVŠA 1, Taženova 3 (1), KREMNJEVA, Šičkina, Zelenkova 2, KOŽOKAR 2.

BUDUĆNOST: Zokebi De Paula (devet odbrana i sedmerac), BATINOVIĆ (10 odbrana), Ujkić 1, NEAGU 8 (3), Jauković 3 (2), Pletikosić 1, Agović 1, CVIJIĆ, IRMAN 5, Premović, BULATOVIĆ 7, Pavićević, Ramusović 2, Novović, AHRUK 4, GRBIĆ 2.