Budućnost ubjedljiva protiv Zete, Rudar nastavio seriju, Sutjeska bolja od Podgorice

Piše: Vladan 225 pregleda Dodaj komentar

Fudbaleri Budućnosti ostvarili su sedmu uzastopnu pobjedu na svom terenu i zadržali 11 bodova prednosti na vrhu tabele.

Lider je ubjedljivo savladao Zetu – 4:1.

Dvostruki strijelac je bio Panajotis Moraitis, koji je u prva četiri kola drugog dijela sezone već stigao do pet golova. Pogađali su i Petar Grbić i Draško Božović.

Strijelac za Zetu bio je Srđan Krstović.

Sutjeska je reagovala nakon teškog poraza u Pljevljima i na svom terenu pobijedila Podgoricu 1:0 u 23. kolu.

Odlučio je pogodak Stefana Nikolića u 14. minutu.

Meč u Nikšiću će ostati upamćen i po prekidu,  zbog uvredljivog skandiranja navijača domaćeg tima na račun FSCG.

Sudija Radoje Pajović i delegat Marko Bojović zaustavili su igru već u 4. minutu i poslali igrače u svlačionicu.

Policija je nakon mnogo peripertija ispraznila dio tribine na kojoj su organizovani navijači Sutjeske, a meč je nastavljen nakon 35 minuta prekida.

Slično je bilo i kada je šampion gostovao u Pljevljima prošle subote, kada je pauza trajala nešto kraće, oko 15 minuta.

A u vrhunskoj formi je Rudar, koji je slavio četvrti put u drugom dijelu sezone – sada je nadigrao Iskru u Danilovgradu rezultatom 2:0.

Rudar su do trijumfa vodili Danilo Marković, strijelac u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, te Ermin Seratlić koji je pogodio iz kontranapada u 94. minutu.

Tim Edisa Mulalića sada ima četiri boda manje na tabeli od trećeplasirane Iskre…

Katastrofalnu seriju nastavio je OFK Titograd, koji je doživio četvrti poraz u posljednjih šest kola, u kojima je od mogućih 18 osvojio samo dva boda.

Kom je, s druge strane, prekinuo niz od tri poraza, slavio 3:2 na Starom aerodromu i osvojio važne bodove u borbi za opstanak.

U primorskom derbiju, Petrovac je sa deset igrača osvojio bod protiv Grblja.

U 17 je počeo duel Iskre i Rudara, fudbalski dan zatvara derbi – od 18 časova na stadionu pod Goricom sastaju se Budućnost i Zeta.

23. KOLO

BUDUĆNOST – ZETA 4:1

Petar Grbić 2, Panajotis Moraitis 6, 77, Draško Božović 62. (penal) – Srđan Krstović 52.

ISKRA – RUDAR 0:2

Danilo Marković 45, Ermin Seratlić 90+4.

SUTJESKA – PODGORICA 1:0

Stefan Nikolić 14.

GRBALJ – PETROVAC 0:0

(Petrovac je od 39. minuta igra sa igračem manje zbog isključenja Nenada Vujovića)

OFK TITOGRAD – KOM 2:3

Aldin Škrijelj 52, Ivan Novović 81 – Sava Gardašević 3, Žarko Popović 79, Mirza Hot 86.