Budućnost u posljednjem napadu savladala Darušafaku, Noris Kol junak

Piše: Rajko 850 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnost Volija i Darušafake sastali su se drugi put u ovogodišnjem izdanju Evrolige.

U prvom meču ove sezone bolja je bila ekipa Darušafake.

U ovom, ipak, Budućnost koja se revanširala za poraz i upisala četvrtu pobjedu ove sezone.

Podgoričani su dobro otvorili meč trojkom Edvina Džeksona. U nastavku igre šut nije služio plave a ništa bolji nijesu bili ni gosti pa je prva četvrtina završena rezultatom 16-14 za Budućnost.

Drugi period igre donio je sličan razvoj situacije na terenu. Malo bolje su se snalazili igrači Darušafake koji su uspjeli da steknu prednost i na odmor odu sa prednošću od šest poena, 36-42.

U drugom poluvremenu se probudio Noris Kol koji je uz večeras sjajnog Edvina Džeksona poveo Budućnost ka preokretu.

Njih dvojica su prije svih vodili plave kroz treću četvrtinu koju su dobili 22-11.

U posljednjem periodu igre velika borba na terenu. Budućnost je imala pet poena viška koje je održavala. Pri kraju utakmice u meč se uključio i Goga Bitadze koji je na pet minuta do kraja vezao poene iz igre i slobodnih bacanja za šest poena prednosti.

Ipak nije moglo bez drame. Na dva minuta do kraja Ezmizrak je postigao trojku za Darzšafaku a nakon njega i Toni Daglas za 72-72.

Nemanja Gordić je bio polovičan sa linije slobodnih bacanja za 73-72 na minut do kraja susreta.

Ezmizrak je na deset sekundi do kraja pogodio oba slobodna za prednost svoje ekipe 73-74.

A onda je u posljednjem napadu Noris Kol preuzeo stvar u svoje ruke i pogodio nestvarno težak šut za 75-74.

Edvin Džekson je večeras bio najbolji pojedinac u timu Budućnosti. Postigao je 18 poena a pratio ga je Noris Kol sa 17.

Kod gostiju, Toni Daglas 14 a Savaš i Evans po 12 poena.