Budućnost u posljednjem minutu pobijedila Lovćen, Mornar siguran protiv Sutjeske

Piše: Vladan 587 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnosti Volija poveli su 1-0 u polufinalnoj seriji plej-ofa Erste Super lige, ali su do pobjede nad Lovćenom u “Morači” došli mnogo teže nego što se očekivalo – tek u finišu, rezultatom 97:90.

Cetinjani su bili u igri tokom cijelog meča, na poluvremenu je bilo 42:41 za domaćina, krajem treće četvrtine 69:69.

Minut i deset sekundi prije kraja, Budućnost je povela 95:90 i riješila meč.

Edvin Džekson je zatrpao koš Cetinjana sa 38 poena (bez promašaja za dva – 10/10), Nemanja Gordić i Džejms Bel ubacili su po 12.

Miloš Popović je odigrao još jedan sjajan meč – 30 poena i devet skokova, Strahinja Jovanović je postigao 15.

Revanš je u petak na Cetinju.

Košarkaši Mornara pobijedili su Sutjesku 88:74 i poveli 1-0 u polufinalnoj seriji plej-ofa Erste Super lige.

Barani su u drugom poluvremenu ostvarili ubjedljivu pobjedu, nakon što je prvih 20 minuta završeno rezultatom 37:37.

Najefikasniji u Mornaru bili su Strahinja Mićović sa 18 i Marko Mugoša sa 16.

U ekipi Sutjeske Nikola Pavlićević je postigao 25 poena.