Budućnost u “Morači” izgubila od Vardara

Piše: Ognjen 853 pregleda Dodaj komentar

Rukometašice Budućnosti poražene su od Vardara 31:28 (16:16) u utakmici prvog kola glavne runde Lige šampiona. U duelu timova koji su u najužem krugu favorita za osvajanje trofeja, u ”Morači” je viđen sjajan rukomet, a iako su u dva navrata imale po tri gola prednosti (20:17, 23:20), ”plave” u finišu nijesu imale snage da sačuvaju prednost, pa je makedonski tim na krilima tandema Penezić – Lekić, napravio seriju 4:0 i došao do velike pobjede. Budućnost u narednom kolu, 4. februara gostuje ekipi Astrahanočke.

Najefikasnija u našem timu bila je Kristina Neagu sa deset golova, dok su Neli Irman i Itana Grbić postigle po četiri. Marta Batinović je imala deset odbrana. U timu zbog povreda i bolesti nije bilo Milene Raičević, Đurđine Malović i Biljane Novović.

U redovima makedonskog tima koji je prvi put slavio u međusobnom duelima protiv Budućnosti u Podgorici, Andrea Penezić je bila najefikasnija sa osam, dok  je Andrea Lekić sedam puta zatresla protivničku mrežu.

Nakon dva minimalna vođstva Vardara (1:0, 2:1), Neagu i Grbić koja je pogodila iz kontre donijele su preokret (3:2) u 3. minutu.

Nakon pogotka Penezić, te dva vezana Lekić, Vardar je prvi put došao do dva gola prednosti (5:3) u 8. minutu. Nakon što je Neagu svojim drugim golom smanjila na (5:4), Penezić je postigla dva vezana pogotka, a Lekić četvrtim pogotkom donijela ”plus 4” (8:4) u 12. minutu.

Lekić i Penezić su postigle po četiri gola u prvih 13. minuta, pa je Vardar u 13. minutu vodio 9:5, nakon čega je Batinović na golu zamjenila Zokebi De Paulu, da bi Herem iz kontre donijela rekordnih ”plus 5” u 14. minutu – 10:5.

Adžić je bio primoran da zatraži tajm – aut, nakon kojeg je uslijedio period najbolje igre našeg tima i četiri vezana pogotka (Jauković, Neagu, Grbić i Lazović) za ”minus 1” (10:9) u 17. minutu.

Vardar je ipak, zadržao vođstvo i u 26. minutu poveo 16:13 nakon što je pogodila Radičević, ali je Neagu vezala dva pogotka, a Bulatović iz sedmerca postavila konačan rezultat prvog poluvremena – 16:16.

Sjajno su ”plave” otvorile drugo poluvrijeme i poslije serije od tri vezana pogotka koju je zaključila Cvijić, povele 20:17 u 38. minutu.

Vardar se vratio sa tri vezana pogotka (20:20, 42. minutu), kao što se vratio nakon što su izabranice Dragana Adžića ponovo stekle tri gola viška (23:20) u 45. minutu.

Uslijedilo je izjednačenje u 49. minutu (24:24) nakon šestog gola Penezić, koja je bila nezadrživa za odbranu Budućnosti kao i Lekić, koja je takođe, šestim pogotkom donijela novo izjednačenje (26:26) u 53. minutu.

Dileme oko pobjednika riješene su nakon što su Lazović i Lekić pogodile za 29:27, a Radičević nakon promašaja Neagu donijela nedostižnih 30:27, dva minuta prije kraja.

U preostalim mečevima prvog kola glavne runde, FTC je u gostima savladao Mec 28:25, dok je Tiringer bio ubjedljiv protiv Astrahanočke 34:22.

BUDUĆNOST – VARDAR 28:31 (16:16)

PODGORICA – Sportski centar ”Morača”. Gledalaca: 3. 000. Sudije: Artntsen, Roen (Norveška). Sedmerci: Budućnost 4 (3), Vardar 2 (2). Isključenja: Budućnost 4, Vardar 2 minuta.

BUDUĆNOST: ZOKEBI DE PAULA (jedna odbrana), Batinović (deset odbrana), Ujkić, NEAGU 10 (2), Jauković 2, Pletikosić, Agović, CVIJIĆ 3, Premović, Irman, IRMAN 4, BULATOVIĆ 1 (1), Pavićević, Ramusović, AHRUK 3, Lazović 1, GRBIĆ 4.

VARDAR: LEJNO (deset odbrana), Pesoa, RADIČEVIĆ 3, Klikovac, HEREM 3 (1), Mavsar 1, Damjanović 1, LAZOVIĆ 1, ALTHAUS, Iljina, PENEZIĆ 8, Čović 2, Lakrabe 5 (1), Hmirova, LEKIĆ 7, Ristovska.