Budućnost u finišu pobijedila MZT!

Piše: Reprezentacija.me 656 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnosti savladali su večeras MZT u Skoplju rezultatom 72:68.

Dobro je Budućnost otvorila meč, vodila je 7:3, ali je onda domaćin preuzeo kontrolu pa je sredinom dionice bilo 14:7 za MZT. Nakon deset minuta Makedonci su vodili 25:15, a pauza je mnogo više prijala izabranicima Luke Pavićevića koji su u 15. minutu došli do 26:26. Preuzela je Budućnost kontrolu, Dragićević je ubacio pet poena pa se na odmor otišlo 33:37 za plave.

Međutim, domaćin se vrlo brzo vratio, pogodio je Ljubičić za 40:40, na sredini treće četvrtine bilo je 42:41 za MZT. Preko Šehovića i Subotića Budućnost je vratila prednost, uzvratio je i domaćin koji je imao 51:49, ali je trojkom Kuka crnogorski šampion pred posljednjih deset minuta stekao prednost od 54:53.

U četvrtoj dionici, nakon tri minuta igre Mijatović je pogodio za vođstvo Makedonaca od 57:56, a dva minuta kasnije Stojanovski je pogodio trojku za 62:58. Tajm-aut je prijao našoj ekipi, brzo smo stigli do izjednačenja, a preko Dragićevića i do preokreta. Uslijedila je uzbudljiva završnica, dva minuta prije kraja bilo je 66:66. Drenovac pogađa za domaćina, Šehović je na drugoj strani ubacio jedno slobodno za 68:67. Stigla je trojka Kuka za 68:70, domaćin nije iskoristio svoj napad a konačan rezultat postavio je Šehović za 72:68.