Budućnost treća u Ljubljani, Đina najbolja igračica turnira

Piše: Ognjen 711 pregleda Dodaj komentar

Rukometašice Budućnosti osvojile su treće mjesto na Memorijalnom turniru ”Vinko Kandija”u Ljubljani – izabranice Dragana Adžića u posljednjem meču na turniru poražene su od domaćina Krima 24:21 (10:15). Nakon odličnog izdanja u prvom poluvremenu poslije kojeg su imale pet golova viška, ”plave” su u nastavku prepustile kontrolu igre slovenačkom timu koji je došao do pobjede i trofeja na turniru. Naša Đurđina Jauković proglašena je za najbolju igračicu turnira.

Budućnost je turnir u Ljubljani završila sa pobjedom i dva poraza – nakon poraza od Lokomotive Zagreb u petak, izabranice Dragana Adžića ostvarile su polovičan učinak u subotnjim duelima, jer su savladale Podravku i upisale poraz od Krima.

U duelu protiv Krima, najefikasnija u našem timu bila je Đurđina Jauković sa šest golova, po četiri su dodale Tatjana Brnović i Itana Grbić.

Naredne provjere u pripremnom periodu, ”plave” će imati krajem avgusta – 24. avgusta će odmjeriti snage protiv Đera, a dva dana kasnije očekuje ih duel protiv Erda.