Budućnost srušila Mec u “Morači”

Piše: Ognjen 781 pregleda Dodaj komentar

Izdržale su pritisak rukometašice Budućnosti u važnom meču četvrtog kola grupne faze Lige šampiona – “plave” su u “Morači” savladale Mec 23:19.

Crnogorski tim savladao je sedmi put u isto toliko utakmica Francuskinje u glavnom gradu naše zemlje i revanširao se za poraz sa golom razlike iz prvog duela.

Jak protivnik, sa devet reprezentativki Francuske je u prvom dijelu mučio “plave” i sa 10:9 otišao na odmor.

Međutim, u nastavku su se razigrale izabranice Dragana Adžića i serijom 5:0 preokrenule na 14:10, da bi Mec prvi gol u drugom dijelu dao tek nakon skoro 16 minuta, dok je u tim trenucima blistala na golu Marina Rajčić.

Prednost Budućnosti išla je i do šest razlike, uspio je Mec da priđe na minus tri, ali ne i da ugrozi trijumf “plavih” dama.

Milena Raičević dala je osam golova, Itana Grbić i Đina Jauković dale su po četiri gola.

Poslije četiri kola “plave” imaju četiri boda i u dobroj su poziciji pred nastavak takmičenja.

U sljedećem kolu za sedam dana Budućnost će gostovati Odenzeu u Danskoj.