Budućnost se revanširala Ferencvarošu u Budimpešti!

Piše: Ognjen 958 pregleda Dodaj komentar

Rukometašice Budućnosti sa četiri pobjede i dva poraza završile su glavnu rundu Lige šampiona – izabranice Dragana Adžića u posljednjem, šestom kolu druge faze takmičenja u Budimpešti su savladale FTC 24:23 (9:8) i revanširale se mađarskom timu za ubjedljiv poraz (33:25) u prvom međusobnom duelu u ”Morači”. U sjajnoj atmosferi u ”Đula Elek areni”, ”plave” su vodile u najvećem dijelu meča, a pitanje pobjednika riješila je Neagu koja je u posljednjem minutu pogodila za 22:24 za veliku pobjedu u Budimpešti, treću vezanu u glavnoj rundi i sjajnu uvertiru pred četvrtfinalne okršaje koji su na programu 8. i 15. aprila. Nakon posljednjeg meča u grupi 1, između Vardara i Tiringera biće poznato sa koje pozicije će dvostruke šampionke Evrope u četvrtfinale, a ukoliko makedonski tim ostvari pobjedu, ”plave” će osvojiti treće mjesto i za protivnika imati Larvik koji je završio na drugoj poziciji u grupi 2.

Katarina Bulatović i Kristina Neagu su bile najefikasnije sa po sedam golova, dok je Marta Batinović upisala 12 odbrana.

U redovima mađarskog tima koji je doživio prvi poraz u glavnoj rundi, najbolja je bila crnogorska reprezentativka Marija Jovanović sa šest golova.

FTC – BUDUĆNOST 23:24 (8:9)

BUDIMPEŠTA – ”Đula Elek arena”. Gledalaca: 1. 300. Sudije: Erdogan, Ozdeniz (Turska). Sedmerci: FTC 4 (4), Budućnost 3 (2). Isključenja: FTC 4, Budućnost 12 minuta.

FTC: Sikora, BIRO (10 odbrana), LUKAČ, SOLOŠI – ZAČIK 5, Šarka, ŠACL 2, SUČANSKI 2, Sekereš, Mesaroš 1, SNELDER, PENA Abaurea, Monori, Faluvegi 1, Jovanović 6, KOVAČIĆ 5 (4), Hornjak 1.

BUDUĆNOST: Babović, BATINOVIĆ (12 odbrana), Ujkić, NEAGU 7, Jauković 5, Pletikosić, Agović, CVIJIĆ 2, IRMAN, Premović, BULATOVIĆ 7 (2), Pavićević, Ramusović, AHRUK, GRBIĆ 3.