Budućnost se ne zaustavlja – pala je i Mega!

Piše: Ognjen 741 pregleda Dodaj komentar

Novo gostovanje i novi trijumf plavog tima – Budućnost Voli je u prvom meču 16.kola ABA lige savladala Megu Bemaks i učvrstila se na prvoj poziciji na tabeli regionalnog takmičenja. Izabranici Aleksandra Džikića meč u Sremskoj Mitrovici otvorili su loše, ali je nakon odmora sve funkcionisalo kako treba.

Plavi na startu nisu imali rješenje za pokretljivu odbranu domaćina, što je tim Dejana Milojevića znao da iskoristi i brzo se odlijepi na +8 (31:23). Nije to međutim uzdrmalo naš tim – serijom brzih napada, nakon vrlo dobro odigrane druge četvrtine stanje je do poluvremena vraćeno u normalu (49:51). A već od starta treće dionice kapiten Suad Šehović I drugovi odvojili su se na +6 (56:61) i tu prednost su do kraja utakmice uz blage turbulencije, s obzirom na velike problem u skoku, održavali.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Nikola Ivanović sa 18, Nemanja Gordić je ubacio 17, dok se kod domaćina izdvojio Čančar sa 15.

Kompletnu statistiku utakmice možete pogledati OVDJE.

Budućnost u narednom kolu, 21. januara dočekuju ekipu Olimpije. Prije toga, u srijedu je zakazan duel trećeg kola Top 16 faze Evrokupa protiv italijanskog Trenta.