Budućnost savladala Zadar na startu Aba lige!

Piše: Reprezentacija.me 686 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnosti savladali su ekipu Zadra u prvom kolu Aba lige rezultatom 87:85 (22:19;22:19;17:14;26:33).

U domaćoj ekipi istakli su se Gordić sa 15 poena, 8 asistencija i tri skoka, Barović i Šehović postigli su po 13,a treba pohvaliti i Aleksu Ilića koji je postigao 10 poena, uhvatio 8 skokova i imao tri blokade. Zadar je predovodio Ive Ivanov sa 18 poena,5 skokova i 4 asistencije, a uz njega su se istakli Luka Božić sa 17 i Preston Knowles sa 15 poena.

Plavi su trojkama novajlija Gibsona i Nikolića otvorili meč sa 6:0. U više navrata gosti su smanjivali prednost Budućnosti, najviše zahvaljujući Knowlesu i Ivanovu. Na kraju prve četvrtine bilo je 22:19. Izabranici Džikića su početkom druge četvrine dodali gas i nakon trojke Šehovića i sjajnom coast to coast akcijom Ilića došli do 30:24. Do kraja poluvremena igralo se koš za koš, a košem Gordića okončano je prvo poluvrijeme rezultatom 44:40.

Budućnost je serijom 7:0 otvorila treću dionicu i došla do najubljedljivije prednosti na meču +11 (51:40). Sjajni Ilić nastavio je sa odličnom igrom i u drugom poluvremenu i sa četiri poena u nizu doveo plave do 58:44. Malo opuštanje u redovima plavih iskoristio je Špralja koji je sa pet poena u nizu smanjio na 58:50. Filip Barović je zatim pogodio za dva, pa bio polovičan sa bacanja, na kraju treće četvtine 61:52.

Zadrani se nisu predavali i trojkom Bašića i sa tri pogođena bacanja Prestona Knowlesa došli na samo minus četiri poena 71:67. Budućnost nije dozvoljavala rivalu da smanji na manje od četiri razlike, a trojkom Gordića na tri minuta do kraja došla do 80:73. I kada je izgledalo da je sve gotovo, Zadrani se vraćaju u život i preko Kraljevića dolaze do 82:79 na samo dva minuta do kraja meča. Gosti trojkama Božića i Ivanova dolaze do prednosti 84:85 na samo 37 sekundi do kraja meča.

Uslijedio je tajm-aut Džikića, nakon kojeg je odlični Nemanja Gordić koji sjajnim prodorom pogađa za dva uz faul. Gordić je bio siguran sa penala, a trener Zadra zatražio tajm aut pri rezultatu 87:85 na 21 sekund do kraja meča. Preston Knowles je preuzeo odgovornost, Gibson ga je sjajno odbranom zaustavio i Budućnost dolazi do prve pobjede  u ABA ligi rezultazom 87:85!