Budućnost savladala Krku

Piše: Ognjen 671 pregleda Dodaj komentar

Budućnost VOLI uvijek stiže do pobjede u ABA ligi kada rivalu ne dozvoli da postigne 70 poena. Tako je bilo i u Novom Mestu gdje je savladana Krka 75:67.

Najbolju partiju od kako je u Plavom, prikazao je Oven Klasen, imao je 17 poena i 10 skokova za 28 minuta igre, uglavnom na poziciji „petice.

Čestitke mom timu. Ušli smo u meč nakon perioda u kojem smo se dosta mučili. Pobjeda nam je bila potrebna kako bi se bolje osjećali, i kako bi mogli da nastavimo sa teškim radom za obaveze u ABA ligi. Čestitke i igračima Krke, takodje i navijačima koji su stvorili dobru atmosferu u dvorani. Bila je interesantna utakmica, možda ne i naročitog košarkaškog kvaliteta“, kazao je trener Zuros.

Težak meč. Krka je u seriji poraza, a mi smo se poslije lošeg decembra vratili pobjedama. Ove ovakve utakmice , u kojima su navodno unaprijed upisani bodovi, često su teže od derbija koji nama, inače, slijede. Domaćini su pružili jak otpor, ali u drugom poluvremenu smo odigrali agresivnije i slavili zasluženo“, rekao je Suad Šehović.

Krka-Budućnost VOLI 67:75 (19:20, 19:13, 17:21, 12:21)

Novo Mesto, dvorana „Leon Štukelj“, gledalaca 600, sudije Jovčić (Srbija), Koljenšić (Crna Gora), Kralj (BiH)

Krka: Kari 18, Kastrati, Rojc 10, Kužnik 3, Škedelj, Jukić 2, Dimec 2, Čebular 12, Ritlop, Bunić 3, Eliot, Luković 17.

Budućnost VOLI: 3, Vilijams 15 (10as), Suad Šehović 8, Subotić 12 (2-2 za 3p, 2-2 za 2p), Sead Šehović 2, Gordić 5, Ilić, Savović 9, Klasen 17 (5-6 za 2p, 10sk), Nikolić 2, Popović 2, Vranješ.