Budućnost savladala Cibonu

Piše: Reprezentacija.me 807 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnost Volija pobijedili su večeras u Morači ekipu Cibone rezultatom 71:62  (15:11;26:16;14:16;16:19).

Najefikasniji u timu Budućnosti bili su Gordić sa 14 poena i tri asistencije, Barović i Gibson po 13 poena i Ilić sa osam skokova. Cibonu je predvodio Melvin sa 19 poena, a tu su i Žorić i Rozić po osam koševa.

Utakmicu je u korist domaćih otvorio sjajni Gordić sa osvojenih osam poena, a zagrepčani su do kraja prve četvrtine uspjeli da se približe na četiri koša zaostatka.

Druga četvrtina u potpunosti je pripala izabranicima Džikića koji su na poluvrijeme otišli sa 14 poena prednosti. Razigrani Ivanović u drugoj četvrtini doprinio je potpunoj dominaciji plavih na parketu. Igrači Cibone priveli su kraju prvi dio meča bez konkretnog rješenja.

U trećoj dionici izdvojio se fenomenalni Barović, vrhunskim asistencijama i blokadom. Nikolić slobodnim bacanjima donosi plus 17, a potom Gibson pogađa trojku. Melvin pokušava da podigne igru protivničke ekipe i približe se na minus 12 poena. On uspjeva u tome i ovo je četvrtina u kojoj je Cibona imala nalet i nije izgubila ni jednu loptu.Ovo je bila prva osvojena četvrtina za tim iz Zagreba.

U poslednjem dijelu susreta plavi su se opustili pa je Cibona na dva minuta do kraja došla na samo sedam koševa zaostatka. Uslijedila je ponovo neizvjesna završnica sa minus pet poena za goste na samo 25 sekundi do kraja utakmice.

Ipak, plavi su uspjeli da izdrže pritisak i zabilježe još jednu pobjedu.