Budućnost razbila Sutjesku, Grbalj savladao Mladost

Piše: Ognjen 785 pregleda Dodaj komentar

Budućnost je u 27. kolu Telekom Prve crnogorske fudbalske lige deklasirala Sutjesku u Nikšiću sa čak 4:0. Grbalj savladao lidera, pobjede Rudara i Bokelja, važan trijumf Lovćena, remi u Danilovgradu.

Budućnost je u Nikšiću održala domaćoj ekipi čas fudbala. Podgoričani su u potpunosti razbili Sutjesku i u crnogorskom derbiju zasluženo slavili sa 4:0.

Goleada je počela u devetom minutu, kada je Raspopović matirao golmana Sutjeske. Nakon toga Budućnost je imala dvije sto odstotne šanse, da bi Pajović u 28-om udvostručio prednost.

I u nastavku je Budućnost dominirala i zasluženo golovima Burzanovića i Vušurovića deklasirala nemoćnu Sutjesku.

Budućnost se približila Mladosti na sedam bodova, pošto je lider poražen u gostima od Grblja. Grbalj je golovima Zorice i Macanovića nanio podgoričkoj ekipi peti poraz ove sezone.

Prednost Mladosti smanjio je i Rudar, koji je uz dosta muke, minimalnim rezultatom, savladao Dečić u Tuzima. Miroje Jovanović je donio Pljevljacima sva tri boda.

Poraz Sutjeske dobro je došao Bokelju, koji je golovima Kotorca i Macanovića savladao Mornar. Kotorani su se učvrstili na četvrtom mjestu, bježe Sutjesci sedam bodova.

Do važnih bodova u borbi za opstanak došao je Lovćen protiv Petrovca. Cetinjani su slavili na svom terenu golom Perutovića u finišu susreta.

Jedini remi zabilježen je u Danilovgradu, gdje su Iskra i Zeta odigrale 1:1.