Budućnost razbila rusku Astrahanočku

Piše: Ognjen 654 pregleda Dodaj komentar
Foto - ŽRK Budućnost / Dejan Starčević

Rukometašice Budućnosti ostvarile su treću pobjedu u glavnoj rundi Lige šampiona – izabranice Dragana Adžića u utakmici petog kola u sportskom kompleksu ”Verde” savladale su Astrahan 38:20 (18:11). U duelu protiv najmlađeg tima u elitnom takmičenju, ”plave” su dominirale od prvog do posljednjeg minuta, iako oslabljene neigranjem nekoliko važnih igračica u sastavu (Milena Raičević, Suzana Lazović, Darli Zokebi de Paula i Đurđina Malović), već do poluvremenu riješile su pitanje pobjednika (18:11), a rutinskom igrom u nastavku meča, ponovo su savladale ruski tim i upisale treći trijumf u drugoj fazi takmičenja. U finišu su priliku dobile mlađe igračice i sjajno je iskoristile jer su samo uvećale prednost i potvrdile da Budućnost ima generaciju koja će od naredne sezone biti konkurenta u elitnom klupskom takmičenju.

Foto – Dejan Starčević / ŽRK Budućnost

Poslije neočekivanih rezultata u petom kolu (poraz Vardara u Mecu i remi FTC-a protiv Tiringera), ”plave” su ostale u igri za drugo mjesto u grupi, a za to im je potrebna pobjeda sa razlikom većom od osam golova u duelu protiv FTC-a u Budimpešti, koji je na programu 11. marta.

Ukoliko ne uspiju da nadoknade veliki minus iz prvog međusobnog duela, dvostruke šampionke Evrope će sa trećeg mjesta u četvrtfinale, što za protivnika na putu ka četvrtom učešću na finalnom turniru donosi Larvik, koji će gotovo izvjesno osvojiti drugu poziciju u grupi 2.

Ruski tim je u tri navrata imao minimalnu prednost na početku meča (1:0, 2:1, 3:2), ali je Budućnost nakon dva gola Bulatović i pogotka Irman u 11. minutu povela 5:3. ”Plave” su prvi put tri gola viška imale u 15. minutu nakon vezanih golova Ahruk za 7:4.

Nakon što je Postnova smanjila zaostatak svog tima na tri gola (9:6), Cvijić je tri puta zaredom zatresla mrežu protivničkog tima (dvije sjajne asistencije Neagu), pa je u 21. minutu na semaforu pisalo 12:6.

Rekordnu prednost u prvom poluvremenu, izabranice Dragana Adžića imale su na velikom odmoru koje su zaključile sa tri vezana gola (Pavićević, Pletikosić i Cvijić) za 18:11.

Najbolji period igre Budućnosti viđen je između 35. i 43. minuta, kada su ”plave” napravile seriju 8:0 (tri pogotka Neagu, dva Pavićević, po jedan Ujkić, Bulatović i Jauković) za vođstvo 28:13.

U finišu su priliku dobile i najmlađe igračice i sjajno je iskoristile jer su samo uvećale prednost do konačnih ”plus 18”.

U preostalim mečevima petog kola glavne runde, Tiringer i FTC igrali su neriješeno 29:29, dok je Mec pred svojim navijačima bio ubjedljiv protiv Vardara 42:28.

Uoči posljednjeg kola, FTC je lider u grupi sa 14, Vardar ima 13, a Budućnost 12, Mec je na četvrtom mjestu sa osam, Tiringer je osvojio pet, a Astrahanočka dva boda.

U posljednjem kolu sastaće se FTC – Budućnost, Astrahanočka – Mec i Vardar – Tiringer.

BUDUĆNOST – ASTRAHANOČKA 38:20 (18:11)

PODGORICA – Sportski kompleks ”Verde”. Gledalaca: 1. 000. Sudije: Vraneš, Veninger (Austrija). Sedmerci: Budućnost 5 (5), Astrahanočka 1 (1). Isključenja: Budućnost 10, Astrahanočka 6 minuta.

BUDUĆNOST: Babović (dvije odbrane), BATINOVIĆ (15 odbrana), Ujkić 2, NEAGU 5 (1), Jauković 4 (2), Pletikosić 3, Agović 3 (1), CVIJIĆ 5, IRMAN 2, BULATOVIĆ 3 (1), PAVIĆEVIĆ 5, Ramusović 3, AHRUK 3,  Grbić.

ASTRAHANOČKA: Rjabtseva (pet odbrana), TRUSOVA (četiri odbrana), Vaganova (tri odbrane), Sisenova, POSTNOVA 6, Ivanova 3, SABIROVA 1 (1), ŠAPOŠNIKOVA, LEVŠA 2, Taženova 1, Čigirinova 4, SIČKINA 1, Zelenkova, KOŽOKAR 2, Jemeljenenka.