Budućnost razbila Podravku!

Piše: Ognjen 877 pregleda Dodaj komentar

Budućnost je furiozno otvorila meč i vodila je 7:0, uz tri gola Kristine Neagu, od čega dva iz sedmerca.  Podravka je prvi gol postigla tek u 9. minutu, a prednost je prvi put bila dvocifrena (12:2), nakon što je Radmila Petrović pogodila sa sedam metara sredinom prvog poluvremena. Prvi put do prednosti od 13 golova, ”plave” su stigle nakon pogotka Dragane Cvijić za 17:4, a sa ”plus 13” završeno je i prvo poluvrijeme – 18:5, uz sjajno izdanje Ivone Pavićević koja je u prvih 30 minuta postigla pet golova.

U nastavku meča jedina dilema bila je razlika sa kojom će biti ostvarena pobjeda protiv hrvatskog tima koji se takođe, priprema za početak Lige šampiona – nakon dva vezana golaKinge Ačruk, potom i Eme Ramusović i Dijane Ujkić bilo je 27:11. U posljednjih deset minuta, ”plave” su primile samo dva gola, a konačan rezultat potvrda je odličnog izdanja i forme koja ide uzlaznom putanjom kako odmiče pripremni period.

Ivona Pavićević je bila najefikasnija sa osam golova, Kinga Ačruk je upisala pet, dok suKristina Neagu, Radmila Petrović i Đurđina Jauković po četiri puta zatresle protivničku mrežu. Dragana Cvijić i Dijana Ujkić postigle su po tri, dok je Milena Raičević postigla jedan pogodak. Marta Žderić je imala deset odbrana, dok je Ljubica Nenezić imala šest uspješnih intervencija.

Budućnost će drugog dana turnira, u subotu odigrati dva meča – u 10 sati protiv ekipe domaćina Krima, a od 19.30 protiv austrijskog Hipa.