Budućnost razbila Lajpcig!

Piše: Ognjen 756 pregleda Dodaj komentar

Rukometašice Budućnosti pobijedile su danas u Lajpcigu istoimeni njemački tim 32:19 (15:6), u utakmici petog kola prve grupe Glavne runde Lige šampiona.  Budućnost, koja je ranije obezbijedila prvo mjesto u grupi, dobila je i prvi međusobni duel u Podgorici 28:21, a u Lajpcigu je upisala peti trijumf u Glavnoj rundi. Njemački tim doživio je četvrti uzastopni poraz, nakon startnog trijumfa protiv Vardara, čime je izgubio sve šanse za plasman u četvrtfinale.

Crnogorski prvak opravdao je ulogu favorita, a sve dileme oko pobjednika, ukoliko ih je i bilo, riješio je do poluvremena. Budućnost je prvi put povela u desetom minutu (3:2), nakon serije od 4:0 prednost je uvećala na 7:3, koju je poslije šest uzastopnih pogodaka povisila na devet (13:4) u 25. minutu. Razlika je, dva minuta kasnije, bila deset (15:5), u 34. rezultat je glasio 20:6, dok je u 40. minutu prednost podgoričkog tima iznosila 16 golova (23:7).

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Kristina Neagu sa devet, dok su po četiri gola postigle Dragana Cvijić i Milena Knežević. U njemačkom timu najbolja je bila Karolina Kudlač sa osam pogodaka. Budućnost će u posljednjem kolu, 15. marta, ugostiti Krim.