Budućnost pregazila Petrovac, pobjede Dečića, Zete i Grblja

Piše: Ognjen 839 pregleda Dodaj komentar

Fudbaleri Budućnosti ostvarili su laku pobjedu nad Petrovcem u 13. kolu domaćeg šampionata i učvrstili se na liderskoj poziciji.

Laka i ubjedljiva pobjeda lidera. Budućnost je sa 5:0 savladala Petrovac i napravila korak bliže ka osvajanju jesenje titule.

Goste je načeo Radunović sa bijele tačke u 17 minutu, da bi se onda nadovezao Vujović. Napadač plavih pogađao je u 43 i 48 minutu. Na 4:0 povisio je Raičević desetak minuta kasnije, a “tačku na i” stavio je Janketić u 92 minutu.

Dečić je u Tuzima golovima Kuča u 33 i 37 minutu savladao Jedinstvo sa 2:1. Počasni pogodak za Bjelopoljce dao je Đorđević minut prije kraja.

Zeta je na Zlatici upisala trijumf u duelu protiv Bokelja. Tim sa Trešnjice je slavio sa 1:0, a do cijelog plijena došao je u nadoknadi vremena pogotkom Vujačića.

Do pobjede minimalcem, došli su i fudbaleri Grblja. Oni su u Danilovgradu golom Vukčevića u 87 minutu savladali Iskru.

U Pljevljima nije bilo pobjednika. Noma je doveo Rudar do prednosti u 82 minutu, da bi samo dva minuta kasnije Pepić osigurao bod Lovćenu.

Rezultati:

Budućnost – Petrovac  5:0 (Radunović 17′ p. , Vujović 43′, 48′, Raičević 58′, Janketić 92′)

Iskra – Grbalj 0:1 (87′ Vukčević)

Dečić – Jedinstvo  2:1 (Kuč 33′, 37′ – Đorđević 89′)

Rudar – Lovćen  1:1 (Noma 80′ – Pepić 82′)

Zeta – Bokelj 1:0 (Vujačić 92′)

Sutjeska – Mladost (16:00h)