Budućnost posle drame “spakovala” i Mega Leks!

Piše: Ognjen 583 pregleda Dodaj komentar
Foto - ABA
Košarkaši Budućnosti pobijedili su u dramatičnoj završnici Mega Leks u gostima 83:81 u derbiju 16. kola ABA lige.

Veoma važan trijumf upisali su izabranici Luke Pavićevića za sigurnu poziciju na vrhu regionalnog takmičenja. Činilo se da je Mega bliža pobjedi poslije trojke Nikole Ivanovića sa 78:72, ali je u samoj završnici sa dvije nevjerovatne trojke Dragićević donio izjednačenje, 80:80.

Uslijedio je faul nad Luvavuom, pogodio je samo jedno bacanje, da bi sa druge strane Džulijus Dženkins flouterom dao koš za preokret, 81:22.

Potom je prekršajem zaustavio centar Mege Alfa Kaba, ali je promašio oba penala. Potom je fauliran Kuk, koji je bio polovičan sa bacanja, dok je u posljednjoj sekundi trojku promašio Simeunović.

Mega je bila bolja u prvoj dijelu, naročito u uvodnih 10 minuta, kada je imala i osam poena viška. Istu prednost stekla je Budućnost tokom treće četvrtine, ali je na kraju kroz dramu podgorički stigao do sedmog trijumfa u nizu u ABA ligi.

Aleks Marić ubacio je 18 poena, uz osam skokova i četiri asistencije, Kuk je ubacio 14 koševa, imao devet uhvaćenih lopti i šest asistencija, ali i sedam izgubljenih lopti. Dvocifreni su bili i Dragićević sa 13, te Jaramaz i stariji Šehović sa po 11 koševa.

U domaćem sastavu 20 poena Luvavua, 18 Ognjena Jaramaza, a 11 postigao Nikola Ivanović.

Budućnost u sljedećem kolu u posljednjoj utakmici u godini u ponedjeljak gostuje u Zadru.