Poraz Budućnosti u Zagrebu

Piše: Vladan 673 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnosti nijesu uspjeli da savladaju ekipu Cedevite u Zagrebu. Poraženi su rezultatom 90:83, u prvoj polufinalnoj utakmici plej-ofa ABA lige. “Plavi” će u narednom meču pred svojim navijačima imati priliku da se revanširaju ekipi iz Zagreba i izjednače u seriji na 1-1.

Očekivano, viđen je neizvjestan meč u Zagrebu.

Tokom prve dvije dionice ekipe su se smjenjivale u vođstvu. Kobs i Pulen najviše su stvarali probleme aktulenom šampionu.

Meč koji je karakterisao veliki broj napravljenih faula u napadu sa jedne i druge strane.

Kvalitetna odbrana na startu meča prikazana od gostujuće ekipe, Cedevita je na startu počela sa greškama u napadu koje je Budućnost uspjela da iskoristi i povede plus 6.

Na startu druge dionice Cedevita uspjeva da dođe do + 5. Vraća se Budućnost nakon lakih poena i preuzima vođstvo. Velika borba viđena je na parketu, da bi na poluvrijeme Budućnost otišla sa blagom prednošću. – 38:37

U trećoj dionici igralo se koš za koš, ekipe se smjenjuju u vođstvu. Ekipa Cedevite preko Kobsa i Pulena uspjeva da napravi mini seriju i odlijepi se na plus 8. Završnica dionice pripala je domaćem sastavu – 65:59.

Neizvjesna završnica u poslednjoj dionici. Domaći su bili u blagoj prednosti, da bi dva minuta prije kraja meča upravo Cedevita preuzela inicijativu i završila meč u svoju korist.

Najefikasniji u ekipi Budućnosti bio je Klark sa 23, Noris Kol je 13, dok je Gordić meč završio sa 11 poena.

Na drugoj strani, Kobs je postigao 23, dok je Pulen meč završio sa 20 poena.