Budućnost poražena u Litvaniji

Piše: Reprezentacija.me 798 pregleda Dodaj komentar

“Plavi” nisu imali snage za totalni preokret i iznenađenje protiv Lietkabelisa, uprkos povratku sa -22.

Budućnost je upisala i drugi poraz u ovogodišnjem Eurokupu. Nakon Bayerna u Morači, novi poraz uslijedio je u Litvaniji, te Podgoričani sada imaju skor 3-2.

Mogli su “plavi” i večeras do pobjede, ali prva četvrtina je bila kobna. Užasan start Budućnosti u oba smjera na parketu rezultirao je sa 31:13 nakon prvog kvartala.

Čitavim nastavkom susreta, Podgoričani su bili bolji rival. Fantastičnom energijom su se vratili u meč, te prešli u vođstvo na kraju trećeg perioda, 61:63! Ipak, žargonski rečeno, “nestalo je goriva” u rezervoaru “plavih”. Posljednja četvrtina ponovo je protekla u znaku domaćina. Kada je trebalo, pogađali su redom Peiners, Lavrinovič, ali iznad svih, nevjerovatni Adas Juskevičius koji je “zatrpao” koš Budućnosti sa 31 poenom! Konačan rezultat, 86:79.

U redovima Budućnosti istakli su se Filip Barović sa 18, te Gibson sa 14 i Ivanović sa 12.
Na drugoj strani, 9/13 za tri poena Adasa Juskevičiusa bilo je previše, 31 poen fantastičnog Litvanca za manje od 29 minuta u igri.

U narednom kolu, ekipa Budućnosti gostuje u Ređo Emiliji. Meč će biti odigran za nešto više od nedjelju dana, 08.11.