Budućnost poražena od Đera

Piše: Reprezentacija.me 708 pregleda Dodaj komentar

Poslije 20 mjeseci, serija nepobjedivosti je prekinuta. I to protiv tima koji je posljednji put savladao rukometašice Budućnosti – prvak Evrope je izgubio na gostovanju prethodniku na krovu Starog kontinenta, Đeru (22:20).

Na startu glavne faze, Podgoričanke nisu igrale kako znaju. Zapravo, mađarski tim ih je dobio oružjem po kojem je tim Dragana Adžića prepoznatljiv – izvanrednom odbranom.

Izabranice Ambrosa Martina su izuzetno agresivnom igrom potpuno razbile koncepciju „plavih“ u napadu i sasvim zasluženo ih dostigle na vrhu grupe 2.

Budućnost je igrala užasno sa igračicom više, jer je za 10 minuta dala svega dva, a primila čak četiri gola.

Đer – Budućnost 22:20 (13:11)

Đer – „Audi arena“. Gledalaca: 5.000. Sudije: Šulce i Tenis (Njemačka). Sedmerci: Đer 4 (4), Budućnost 2 (0). Isključenja: Đer 10, Budućnost 8 minuta.

Đer: Kiš, GRIMSBO (12 odbrana i dva sedmerca), KNEDLIKOVA, Alstad, LOKE 5, Haršfalvi, KORŠOŠ 1, Kovačič, SULAND 6 (4), Lakatoš, AMORIM 2, Orban, GROT 5, Broh 2, Bognar-Bodi 1.

Budućnost: ŽDERIĆ (11 odbrana), Abdala, I. Pavićević, NEAGU 4, Jauković 1, Irman 2, Kovačević, Malović, BULATOVIĆ 4, Ramusović, CVIJIĆ 3, MEHMEDOVIĆ 3, B. PAVIĆEVIĆ, Ahruk, RAIČEVIĆ 3, Lazović.