Budućnost poklekla u Zagrebu

Piše: Rajko 744 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnost Volija odigrali su večeras protiv Cibone posljednji meč 11. kola ABA lige.

Momci Aleksandra Džikića su nakon teškog puta i poraza od Gran Kanarije na Kanarskim ostrvima stigli u Zagreb na utakmicu ABA lige nakon koje nastavljaju put u Istanbul na meč Evrolige, protiv Efesa, koji ih očekuje u utorak.

Utakmica u Zagrebu bila je čvrsta, igači Budućnosti vidno umorni od puta, pa se to odrazilo i na rezultat. Prva četvrtina završena je vođstvom Budućnosti koja je imala +3 nakon prve pauze, 15-18.

Druga četvrtina pripala je domaćoj ekipi, nakon takođe vrlo malo poena i na jednoj i na drugoj strani, a momci iz Podgorice imali su dva poena viška sa kojima su otišli na poluvrijeme.

Sredinom trećeg perioda imala je Budućnost +10 i činilo se da je meč tu prelomljen, međutim, momci iz Zagreba nijesu tako mislili. Uslijedio je neočekivan pad u igri Budućnosti a do kraja četvrtine igrači Cibone su uspjeli da istope zaostatak i čak da povedu sa jednim poenom 58-57.

U posljednjoj četvrtini se igra Budućnosti raspala, a igrači Cibone predvođeni Ljubičićem i Markotom nosili su svoj tim ka velikoj pobjedi.

Na tri minuta do kraja meča Cibona je imala najvećih +13.

Zahvaljujući Nemanji Gordiću, Budućnost je uspjela da smanji zaostatak na jednocifren broj poena pa je na kraju utakmice rezultat bio 83-77.

U ekipi Cibone večeras su se istakli Ljubičić i Markota koji su kombinovano ubacili 45 poena.

U timu Budućnosti, Gordnić 16 poena a Edvin Džekson i Erl Klark po 13.