Piše: Ognjen 790 pregleda Dodaj komentar

Rukometašice Budućnosti ostvarile su pobjedu na startu Regionalne lige.

Podgoričanke su večeras u “Verde” kompleksu savladale Vardar 30:29 (16:16).

Dragan Adžić nije mogao da računa na Biljanu Novović i  Darli Zokebi de Paulu, baš kao ni na kapitenku Milenu Raičević ali su “plave” ipak uspjele da savladaju Makedonke i tako naprave dobru uvertiru pred obračun u Ligi šampiona.

Najefikasnija u pobjedničkom timu, na čijem se golu istakla Marta Batinović sa 13 odbrana, bila je Kristina Neagu sa sedam, Dragana Cvijić postigla je pet, a po četiri Kinga Ahruk i Đurđina Malović.

U makedonskom timu, koji je u 29. minutu vodio 16:14, najbolja je bila Andrea Penezić sa šest, dok su po četiri gola postigle Barbara Lazović i
Andrea Čović.

Na otvaranju Podravka je pobijedila Krim 30:21.

Budućnost – Vardar 30:29 (16:16)

Podgorica – Dvorana „Verde”. Gledalaca: 600. Sudije: Jurinović i Mrvica (Hrvatska). Sedmerci: Budućnost 3 (2), Vardar 2 (1). Isključenja: Budućnost 2 minuta.

Budućnost: Babović, Batinović (16 odbrana i sedmerac), Ujkić, Neagu 7 (1), Jauković 3, Pletikosić, Agović, Cvijić 5, Malović 4, Bulatović 2 (1), Pavićević, Ramusović, Ahruk 4, Lazović 2, Grbić 3.

Vardar: Lejno (16 odbrana i sedmerac), Pesoa, Radičević 2, Klikovac, Herem 2, Mavsar 2 (1), Damnjanović 3, Lazović 4, Althaus, Iljina, Penezić 6, Čović 4, Lakrabe, Hmirova 2, Lekić 3, Ristovska 1.