Budućnost pala u Bukureštu

Piše: Ognjen 818 pregleda Dodaj komentar
Košarkaši Budućnosti poraženi su u Bukureštu od Steaue 81:75 u petom kolu grupne faze Evrokupa.

Podgoričani su samo na momente ličili na ekipu koja je znala da u “Morači” ove sezone savlada favorizovane Banvit i Uniks, ali su opet pokazali slabosti kada igraju u gostima.

Steaua je bolje igrala u prvom poluvremenu, dok se Budućnost dosta mučila u napadu.

Epilog takve partije je velikih 43:29 za rumunsku ekipu nakon 20 minuta.

Budućnost je najbolju dionicu imala u trećoj četvrtini. Proradio je šut za tri poena, razigrali su se Dragićević, Kuk i Devo, a nakon pogotka mladog Baćovića, “plavi” su preokrenuli na 54:53.

Međutim, pad koncentracije u završnici trećeg dijela igre koštao je Podgoričane pet lakih poena Steaue, koja je stekla sigurnost pred završnu četvrtinu.

Domaća ekipa je imala i osam razlike u posljednjoj dionici, ali je poslije trojke Dragićevića Budućnost izjednačila na 63:63.

Ipak, nekadašnji košarkaši Zvezde i Partizana, pogodili su čini se ključne trojke. Najprije Aleksandar Rašić, a potom i Marko Marinović za osam poena viška.

Najzaslužniji za trijumf Steaue bili su Marinović sa 18, Ejmis sa 15 i Barać sa 10 poena.

U našoj ekipi 20 poena za Dragićevića, po 14 za Devoa i Kuka.

U sljedećem kolu Budućnost gostuje Banvitu.