Budućnost nadigrala Norvežanke za drugu pobjedu u LŠ!

Piše: Ognjen 750 pregleda Dodaj komentar

Rukometašice Budućnosti u 2. kolu Lige šampione savladale su u gostima norveški Glasverket rezultatom 23:30.

Crnogorski prvak upisao je drugi trijumf, nakon što je na startu pred svojim navijačima savladao francuski Mec 21:19.

Naše šampionke vodile su tokom čitavog meča, a pitanje pobjednika riješile su na početku drugog perioda kada su povele 17:11 nakon što je iz kontre pogodila Irman, pa je u nastavku duela bilo prostora da priliku dobiju sve igračice.

Ovom pobjedom izabranice Dragana Adžića nalaze se na vrhu liste timova koji su osvojili najviše poena u istoriji Lige šampiona.

zrk

Nejafikasnija u našem timu bila je Đurđina Jauković sa 5 golova, po 4 su dodale Katarina Bulatović i Kristina Neagu a 3 puta se upisala Đina Malović.

U domaćem poraženom sastavu bolje od ostalih bile su Merg i Kristensen sa po 3 postignuta gola.

U drugom meču naše grupe Mec je pred svojim navijačima savladao njemački Tiringer 25:18.

Budućnost će u trećem kolu, 30. oktobra, biti gost Tiringera.

GLASVERKET – BUDUĆNOST 23:30 (11:13)

DRAMEN – Dvorana ”Dramenhalen”. Gledalaca: 1. 000. Sudije: Vraneš, Veninger (Austrija). Sedmerci: Glasverket 2 (2), Budućnost 3 (3). Isključenja: Glasverket 8, Budućnost 10 minuta. Crveni karton: Andenaes (Glasverket) u 50. minutu.

GLASVERKET: Rundbraten (osam odbrana), Johanesen (dvije odbrana), Lejpart, Merg 3, Andenaes 1, Bjernsen 2, Haraldstodtir 11 (2), Josendal, Andresen, Narvesen, Kristensen 3, Volf 1, Bronsta, Elertsen, Hovland, Iversen 2.

BUDUĆNOST: Zokebi de Paula (11 odbrana), Batinović, Ujkić 1, Neagu 4, Jauković 5, Pletikosić, Agović 1, Irman 4, Malović 3, Bulatović 4 (2), Pavićević 1, Ramusović 2, Novović 1, Ahruk 1, Raičević 2 (1), Grbić 1.