Budućnost na plus 15 pred derbi protiv Sutjeske – Iskra bez problema

Piše: Ognjen 404 pregleda Dodaj komentar

Budućnost je napravila još jedan korak ka tituli prvaka Crne Gore – “plavi” su pobijedili na terenu OFK Titograda 3:1 i poslije remija Sutjeske bez golova protiv Petrovca, imaju 15 bodova više od Nikšićana.

Nije gradski derbi dobro počeo za Budućnost. Tri velike šanse propustio je Moraitis, tačnije sa tri fenomenalne intervencije istakao se mladi golman Joksimović.

Igrao se 24. minut kada je centrirao Brnović, a loptu zakačio Pešukić i prevario Dragojevića za vođstvo “romantičara”.

Nije to pokolebalo ekipu Mladena Milinkovića, koja je u finišu prvog dijela preko Grbića izjednačila.

Najljepši trenutak na utakmici viđen je u 69. minutu. Draško Božović je sjajno izveo slobodan udarac i kompletirao preokret, da bi pitanje pobjednika riješio u finišu Dejan Zarubica, nekoliko trenutaka nakon što je zamijenio Moraitisa.

Budućnost će priliku da možda i definitivno ovjeri titulu imati u nedjelju, kada će dočekati Sutjesku.

Iskra je savladala Kom 2:0. Oba pogotka viđena su u prvom dijelu, kada su pogađali Rogošić i Vuković.

Podgorica je odigrala odlično u Pljevljima i pobijedila Rudar 3:0.