Budućnost lako sa Cibonom

Piše: Reprezentacija.me 719 pregleda Dodaj komentar
Košarkaši Budućnost Volija lako su pobijedili Cibonu 78:68 u posljednjem kolu ABA lige.

Podgoričani su u posljednjem meču regularnog dijela sezone pobijedili Cibonu i sa 23. pobjedom zaokružili su najbolju klupsku sezonu u istoriji. Podgoričani su od starta bili u prednosti, ali su otpor gostiju slomili tek u drugom poluvremenu. Poslije 20 minuta bilo šest razlike, 44:38, a u trećoj četvrtini plavo-bijeli su stvorili dvocifren višak (48:38, 23. minuta) i lako su ga sačuvali do kraja.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Dragićević sa 16 poena i devet skokova, Marić je dodao 12 uz sedam skokova. Dvicifreni su još bili Divo sa 11 i Dćenkins sa 10 poena. Nije bilo u timu Suada Šehovića. Na drugoj strani 16 poena Siriščevića, 10 Žižića.

Na početku meča pozdravljena je i legendarna generacija podgoričkog tima koja je osvojila prvi veliki trofej za Budućnost. U pitanju je ekipa iz 1996. koja je nadigrala Partizan u finalu Kupa.

Budućnost Voli – Cibona 78:68

Dvorana „Morača“. Gledalaca: 1.000. Sudije: Obradović, Krejić, Vučković.

Budućnost Voli: Jaramaz 5, Subotić 2 (2-0), Sead Šehović 5 (3-3), Kuk 8 (5-5), Slavković, Ilić, Dragićević 16 (9-8), Marić 14 (4-2), Dženkins 10 (1-0), Rikić 4, Džozef 11, Kanačević 3.

Cibona: Florens 2, Kruslin 5 (5-1),  Hukić 7 (2-1), Uljarević, Šiško 2, Rozić 9 (2-2), Slavica 8, Popić 2 (2-2), Joksimović 4 (2-2), Žižić 10 (5-2), Gospić 2, Siriščević 16 (1-1).