Budućnost kaznena ekspedicija – pao je i FMP!

Piše: Ognjen 831 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnost Volija pobijedili su FMP u Železniku rezultatom 76-93 u 11. kolu ABA lige.

Podgoričani su sačuvali prvo mjesto, a do trijumfa su stigli rutinski.

Samo jedan loš period u meču imali su plavo-bijeli u Železniku. Domaćin je to iskoristio da se vrati u egal, međutim vrlo brzo je Aleksandar Džikić probudio svoje koji su do kraja stigli do vrlo ubjedljivog trijumfa.

Podgoričani su već u sedmom minutu stvorili prvi put dvocifrenu prednost. Popović koji je sjajno počeo meč pogodio je za 23:13. Imali su plavo-bijeli i +13 nakon trice Ivanovića, a sa 30 datih poena završili su uvodnih 10 minuta.

FMP je tokom druge četvrtine smanjio u jednom momentu na četiri poena zaostatka, ali se na odmor otišli uz rezultat 51:43.

Nenadić je u 22. minutu pogodio za 50:51, Džikić je zvao tajm aut, nakon čega je Gibson promašio trojku, a Jeremić to iskoristio da dovede FMP do prednosti. Uslijedila je serija gostiju 12:3, a do kraja trećeg perioda plavo-bijeli su stigli do +9.

Budućnost je na startu posljednjeg perioda vezala 11 poena i riješila sve dileme oko pobjednika.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Nikola Ivanović, Nemanja Gordić i Kajl Gibson, svi sa po 14 poena, s tim da su Ivanović i Gordić imali i po sedam asistencija. Dvocifreni učinak u Budućnosti imali su još i Kajl Lendri (12) i Petar Popović (10).

U ekipi iz Železnika najbolji je bio Marko Jeremić sa 20 koševa.