Budućnost je novi-stari pobjednik Kupa Crne Gore!

Mirko
Piše: Mirko 221 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnost Volija su u finalu Kupa savladali Mornar rezultatom 83:92.

Mornar tako nije uspio da pred svojim navijačima u “Topolici” osvoji ovaj trofej prvi put u istoriji. Odsustvo Lukovića zbog povrede a i nekoliko bitnih promašaja u završnici su koštali Barane pobjede, a sa druge strane ekipa Budućnosti je to maksimalno iskoristila i došla do novog trofeja.

Budućnost je mnogo bolje započela utakmicu. Nakon tri minuta igre kucanjem Ilića “plavi” su poveli 12:2. Koševima Bjelice i Pulena Mornar se trgnuo, ali to je kratko trajalo jer je Kobs polaganjem i dodatnim bacanjem pred kraj četvrtine povisio vođstvo na najvećih 10 razlike.

U drugoj četvrtini obije ekipe su dosta griješile i promašivale, ali Budućnost je održavala prednost. Mornar je opet imao probleme sa linije slobodnih bacanja kao u meču sa Crvenom Zvezdom, u prvom poluvremenu su ih promašili čak 8. U 16. minutu došlo je do koškanja na terenu uslijed čega su sudije odlučile da isključe Vujoševića i Kilpatrika. Ovim isključenjem više je izgubio Mornar jer je Pavić ostao jedini na centarskoj poziciji uslijed povrede Lukovića prije meča. Ali kao da je to trgnulo Barane koji su uspjeli da priđu na 32:38 koševima raspoloženog Pulena koji je postigao 16 poena u prvom dijelu igre. Mornar je imao napad da se potpuno priključi ali su pogriješili i Popović je to kaznio trojkom uz zvuk sirene za 32:41.

Na početku treće četvrtine Budućnost stiže do maksimalnih 14 razlike, ali nakon toga slijedi veliki pad u igri “plavo-bijelih” što je Mornar iskoristio da priđe na samo poen razlike 52:53 . Do kraja četvrtine Mornar je i prvi put poveo na ovoj utakmici zahvaljujući serijom 23:4. Međutim prvo trojkom uz faul i dodatnim bacanjem Šehović je izjednačio a Popović novom trojkom opet donio prednost svojoj ekipi. Fantastični Nidam je uzvratio za izjednačenje ali Bamfort je uz zvuk sirene pogodio za vođstvo Budućnosti 62:65 pred ulazak u posljednju četvrtinu.

U četvrtoj četvrtini se počelo koš za košem. Braća Šehović su predvodili svoje ekipe. Nakon što je Martin završio utakmicu sa 5 ličnih i jedna i druga ekipa su do kraja igrale sa niskom postavom. Trojkom Danila Nikolića četiri minuta prije kraja Budućnost je povela 72:80 ali Nidam je vezao pet poena i opet vratio Mornar u igru. Međutim nakon što je Bamfort pogodio dvije trojke zaredom i Kobs dao koš sa polu-distance Budućnost stiže do velikih 9 poena prednosti na oko 2 minuta do kraja. Nidam je imao veliku priliku da zakomplikuje utakmicu ali je promašio bitnu trojku a Budućnost je mirno privela utakmicu za konačnih 83:92.

Kod Mornara najefikasniji je bio Pulen sa 25 poena, Bjelica je dodao 18.

U redovima pobjedničke ekipe istakao se Džastin Kobs sa 21 poenom, po 14 su dodali Petar Popović i Suad Šehović.

Budućnost je tako osvojila 13. pehar Kupa Crne Gore.