Budućnost izgubila od Partizana, “plavi” pali na četvrtu poziciju

Piše: Vladan 783 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnost Volija poraženi su u Beogradu u derbi 19. kola ABA lige.

Tim Jasmina Repeše je poražen od Partizana rezultatom 76:67 i tri kola prije kraja regularnog dijela sezone zauzimaju četvrto mjesto.

Budućnost je odigrala loš meč, igrači su u napadu potpuno stali sa lošim procentima šuta (3/24 za tri) i 15 izgubljenih lopti.

“Plavi” su loše počeli meč, svega četiri poena za sedam minuta što je domaća ekipa iskoristila za prednost od 11 poena razlike (15:4). Najzad je uslijedila trojka Džeksona kojom je otpočeta serija “plavih” 8:0 (15:12). Do kraja prvih 10 minuta, crno-bijeli su uspjeli da uvećaju prednost na +5 (17:12).

Drugu dionicu Barović je otvorio sa pet vezanih poena (19:17). Potom je Partizan bio u naletu, seriju domaćina 8:0 prekida Popović, ukradenom loptom i zakucavanjem (27:19). Viđeno je mnogo grešaka i izgubljenih lopti, ali je Budućnost ipak uspjela da smanji zaostatak prije odmora (32:31).

Repešini igrači su loše odigrali treću četvrtinu. Budućnost je za sedam i po minuta postigla svega sedam poena. Partizan je stekao devet poena prednosti (43:34), ali su Džekson i Erl Klark spustili na minus pet (43:38). Potom Partizan ide na plus 11, nakon zakucavanja Lendejla, koji dominira pod košem (49:38). Crno-bijeli su imali najveću prednost – 51:38, dva i po minuta prije kraja treće četvrtine, ali su do kraja “plavi” spustili na devet razlike zaostatka uoči posljednjih 10 minuta.

Beogradski tim je tokom poslednje dionice opet imao “plus 11″ (59:48). Trojkom Džeksona, jedinog šuterski raspoloženog igrača Budućnosti, plavi” spuštaju zaostatak (62:57). Do kraja, Partizan je održavao prednost i ostvarili pobjedu sa više od 5 poena razlike koja im je obezbijedila treću poziciju na tabeli, pošto su u međusobnom meču sa “plavima” izgubili u Podgorici 4 razlike (75:71).

Budućnost bi u polufinalu plej-ofa mogla da igra sa Crvenom zvezdom, ako “crno-bijeli” ostvare sve pobjede do kraja. Partizaa čeka vječiti derbi u narednom kolu.

Džekson je postigao 19 poena (2/9 za tri poena), 14 je dodao Kol (šut 4/15), 12 Erl Klark.

Kod Partizana fenomenalni Lendejl 23 poena.

U narednom kolu, Budućnost če ugostiti ekipu Zadra.