Budućnost deklasirala Crvenu Zvezdu!

Piše: Ognjen 797 pregleda Dodaj komentar
Foto - ABA liga
Košarkaši Budućnost Volija deklasirali su Crvenu Zvezdu 68:54 u posljednjem meču i velikom derbiju 15. kola ABA lige.

Budućnost je imala mnogo više snage i veoma lako je riješila derbi u svoju korist. Zvezda je imala dobrih 6-7 minuta u drugoj četvrtini, ali je sve ostalo pripalo plavo-bijelom timu.

U serijama se igralo u prvom poluvremenu, Budućnost je fenomenalno šutirala u prvoj četvrtini. Imala 3/4 šut za tri uz prkeo 70 odsto pogodaka za dva, a to je rezultiralo vođstvom od 28:11 (21:4 bila je serija) nakon deset minuta. Zvezda je pojačala odbranu u drugom periodu, dobila Gudurića u napadu i odgovorili su serijom 14:0 i smanjili na samo tri poena zaostatka.

Podgoričani su u drugom dijelu poene iz igre dali poslije sedam ipo minuta, a čitav drugi period ostali su bez trice. Ipak u samom finišu su sa slobodnih bacanja stigli do plus 11 38:27.

Drugo poluvrijeme bilo je vrlo neefikasno, Dragićević je praktično prelomio sa dvije teške trojke uz zvuk sirene, a Zvezda nije ni priprijetila sa samo 36 odsto šuta.

Dragićević je ubacio 20 poena i imao je deset skokova. Marić je ubacio 16 poena a imao je deset uhvaćenih lopti. Sead je dodao 11, a Suad 10 poena.

Na drugoj strani 20 poena Gudurića, a zanimljivo Jović i cirbes koji su činili čuda u Evroligi, zajedno samo dva poena.

Budućnost je ostala prva i ima sada dvije pobjede više od Zvezde. Cedevita je sada druga sa pobjedom manje od plavo-bijelih.