Budućnost bolja od Mornara i u Baru

Piše: Vladan 948 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnosti Voli drugi put u dva dana savladali su Mornar  93:79 u generalnim probama pred početak sezone.

Večeras su izabranici Slobodana Subotića slavili u Baru i napravili lijepu uvertiru pred ABA Superkup, koji ih od petka čeka u Zagrebu.

Gosti su bolje otvorili meč ali su Pavićevićevi izabranici uspjeli da izjednače sredinom prve četvrtine 10:10, ispostavilo se prvi i poslednji put na meču. U nastavku Barani su konstantno jurili rezultatski zaostatak koji je povremeno prelazio i 15 poena.

U 35. minutu Mornar je zaprijetio prišavši na 6 poena (71:77), ali je Budućnost nakon toga uzvratila serijom 14-0 nakon čega je i definitivno bio odlučen pobjednik.

U prvom i poslednjem pripremnom meču koji je Mornar igrao u Topolici, trener Mihailo Pavićević nije mogao da računa na povrijeđene Dereka Nidama, Nemanju Vranješa i Vukotu Pavića.

BUDUĆNOST VOLI: Kobs 11, Ivanović 1, Bamfort 10, Šehović 4, Starovlah, Martin 4, Ilić, Vud, Z. Nikolić 18, Popović 10, Mejers 16, D. Nikolić 10, Žugić 5.

MORNAR: Pavićević, Ros 4, Voler 8, Pulen 27, Bjelica 26, Mugoša, Šehović 5, Jelenić, Markota 8, Vujošević 1, Begić, Luković.