Budućnost Bemax ubjedljiva protiv Montane

Piše: Ognjen 869 pregleda Dodaj komentar

Košarkašice Budućnost Bemaxa savladale su večeras u “Bemax areni“ ekipu Montane (82:67) u 9. kolu WABA lige. Sedmim uzastopnim trijumfom, a posebno zahvaljujući ubjedljivoj pobjedi nad direktnim konkurentom, ,,vučice“ su napravile ključni korak ka završnom turniru i možda već sada najavile da će ,,izbjeći“ četvrto mjesto. Baš zbog toga ovaj trijumf ,,plavih“ može se smatrati najvažnijim u dosadašnjem dijelu sezone…

U većem dijelu meča gledao se neizvjestan meč. Iako su domaće krajem treće dionice vezale dvije trojke (Babić i Džebo) za 55:46, Montana se nije predavala. U 34.minutu Dimitrova je bila polovična sa linije penala (64:61), ali nakon toga krenula je plava ,,mašinerija“. Konačno se našlo rješenje na niskom postu, gdje su gošće preko Trebec i Dimitrove često pravile probleme. Prvo je Jakšić pogodila trojku pet minuta prije kraja, a nakon poena Babić, agresivnom odbranom ,,vučice“ su natjerale Dimitrovu na izgubljenu loptu. Džebo je po ko zna koji put odradila sjajan posao u reketu pogodila za 71:63, nakon čega je Ivanova nagazila liniju.

Posljednja tri minuta protekla su u režiji Aleksandre Katanić – nekadašnji bek Zvezde pogodila je za prvu dvocifrenu razliku (73:63), a nakon što je Dimitrova ponovo izgubila loptu, Ivanova zaradila tehničju, Katanić je vezala još sedam poena. Prvo je pogodila iz kontre, zatim u 39.minutu ubacila trojku, a na 31 sekundu prije kraja i dva penala (80:65)…

• Utakmica baš kakvu smo i očekivali. Teška i neizvjesna. Montana se pokazala kao veoma kvalitetna ekipa. Pravili su nam dosta problema, posebno Dimitrova. Čestitam mojim igračicama na reakciji, na velikoj energiji. Uspjeli smo ritmom da prelomimo utakmicu i na kraju čak dodjemo do ubjedljive i veoma važne pobjede – kazao je trener Podgoričanki Vladan Radović.