Budućnost Bemax bolja od Medveščaka

Piše: Ognjen 761 pregleda Dodaj komentar

Košarkašice Budućnost Bemaxa pobjedom su otvorile drugu fazu takmičenja u regionalnoj WABA ligi – izabranice Gorana Boškovića savladale su večeras na svom parketu hrvatski Medveščak 77:59 (16:18, 23:17, 17:13, 21:11), u prvom kolu Superlige.

Crnogorski šampion je otpor protivnika slomio u posljednjoj četvrtini, zapravo u posljednjih četiri i po minuta, kada su Podgoričanke od 63:59 do kraja meča napravile seriju od 14:0.

Podgoričanke su do pobjede predvodile Božica Mujović (osam asistencija i sedam skokova) i Sanja Orozović sa po 17 poena, Nikolića Babić i Kristina Topuzović su dodale po 14, a Nikolina Džebo na debiju devet poena.

Kod Medveščaka najefikasnija je bila Iva Borović sa 19 poena.

Računajući i rezultate koje su prenijele iz prve faze, “vučice” su upisale petu pobjedu, dok je Medveščak doživio šesti poraz pa je i dalje posljednji na tabeli.

Budućnost Bemax u sljedećem kolu, 17. januara, gostuje Celju.

Budućnost Bemax – Medveščak 77:59 (16:18, 23:17, 17:13, 21:11)

Podgorica – Univerzitetska dvorana. Gledalaca: 400. Sudije: Radanović, Kovačević, Komar.

Budućnost Bemax: Bigović, Jovićević, Orozović 17 (4-3), Babić 14 (1-1), Mitrašinović 3, Topuzović 14 (4-4), Mujović 17 (1-0), Jakšić, Meloun, Džebo 9 (5-5), Kapor 3 (1-1), Pavićević.

Medveščak: Arezina, Nimac 4, Tadić 14 (4-4), Borović 19 (3-3), Vojtulek 1 (6-1), Todorić 9 (2-0), Uzelac, Tepes, Radoš 1 (2-1), Kolovrat, Bura 11 (4-1).