Brojne greške koštale Danku Kovinić prolaska u četvrtfinale Rima

Mirko
Piše: Mirko 364 pregleda Dodaj komentar
Danka Kovinić ( Foto: Twitter )

Igrala je za plasman u četvrtfinale na Premijum V turniru u Rimu, ali nije imala rješenja za sjajnu defanzivu Belgijanke Eliz Mertens – Danka Kovinić završila je takmičenje u Vječnom gradu, iako je minulih dana, ne samo u Rimu, igrala možda i najbolji tenis karijere.

Eliz Mertens, 20. na WTA listi, vraćala je loptice iz svih uglova, na sve moguće načine, što nije odgovaralo napadački orjentisanoj igri 25-godišnje teniserke iz Herceg Novog.

Nakon sat i 55 minuta igre Belgijanka je slavila u dva seta (6:4, 6:4) i obezbijedila duel sa drugom nositeljkom, Čehinjom Karolinom Pliškovom u četvrtfinalu.

Danki za utjehu ostaju sjajne pobjede nad Julijom Gerges i Belindom Benčić, kao i novi napredak na WTA listi koji je uskoro čeka (trenutno je 86. na svijetu).

Naša teniserka, takođe, sa dosta samopouzdanja putuje u Pariz na Rolan Garos.

Sjajno je počela Danka, napravila brejlk, povela sa 3:0, kada se činilo da ima i Mertensovu u džepu.

Ipak, strpljiva Belgijanka je izjednačila na 3:3, a potom napravila novi brejk za 5:4 i odservirala za prvi set.

U drugom dijelu igre Eliz Mertens je prva napravila brejk za 2:1, Danka je uzvratila na isti način za 2:2, ali je odmah potom još jednom ispustila servis što je bio zaostatak koji nije mogla da nadoknadi do kraja meča.

Belgijanka je potom spasila tri brejk lopte, posljednju kod vođstva 4:3, a Kovinićeva je ispustila i posljednju šansu koja joj se ukazala.