Brnović odabrao za Ruse: Sa tri boda se i te kako vraćamo u igru!

Piše: Ognjen 828 pregleda Dodaj komentar

Selektor fudbalske reprezentacije Crne Gore Branko Brnović objavio je spisak igrača za duel sa Rusijom koji je na programu 27. marta u Podgorici.

Brnović je pozvao 20 fudbalera, među kojima je i jedan debitant – vezista belgijskog Kortrjika Adam Marušić.

Na spisku su:

Golmani: Vukašin Poleksić (Peč, Mađarska) i Mladen Božović Tomsk, Rusija)

Odbrana: Marko Baša (Lil), Stefan Savić (Fiorentina), Žarko Tomašević (Kotrijk), Vladimir Volkov (Partizan), Marko Simić (Kaiserisport), Marko Vešović (Rijeka) i Saša Balić (Metalurg Zaporožje)

Sredina terena: Elsad Zverotić (Sion), Nikola Vukčević (Braga), Vladimir Božović (Mordovia), Mladen Kašćelan (Arsenal Tula), Nemanja Nikolić (Dinamo Minsk), Marko Bakić (Specija) i Adam Marušić (Kortrjik)

Napad: Mirko Vučinić (Al Džazira), Stevan Jovetić (Mančester siti), Dejan Damjanović (Peking) i Fatos Bećiraj (Dinamo Minsk).

”Imamo problem sa Savićem, viđećemo u toku dana šta će biti sa njim. Nadamo se da će biti spreman za Rusiju, obnovio je povredu nerva koji ga muči već 20-tak dana. Malo bih se vratio na dosadašnji učinak. Nijesmo zadovoljni sa ovih pet bodova. Očekivali smo tri, četiri boda više. Međutim, očekivali smo da druga ekipa počne kvalifikacije, mi smo ostali bez kompletnog veznog reda, a od mladih igrača nijesmo imali pomoć, i to je najveći problem. Moldaviju smo odradili, ali sam tada rekao da moramo da igramo mnogo bolje ako želimo nešto. Onda je došla ta famozna utakmica sa Lihtenštajnom. Ne znam šta da zamjerim momcima u tom meču, jer smo imali skoro 30 šuteva ka golu.Jednostavno nije bio naš dan, i to su dva boda koja nam mnogo fale u ovom trenutku. Veliku krivicu snosim za poraz u Beču jer nijesam uspio da oporavim ekipu od remija sa Lihtenštajnom. Nijesam mogao sebe da oporavim a ne njih, odigrali smo jako loše poluvrijeme. Protiv Švedske, iskreno da je bio Mirko pobijedili bi. Na sreću poklopili su se ostali rezultati pa i dalje imamo velike šanse da se nađemo tamo đe smo zacrtali. Čeka nas mnogo teška utakmica. Skoro dva mjeseca vršimo analizu Rusiju, đe su jaki, koliko su jaki. Ako budemo spremni, možemo da dobijemo Ruse, i sa ta tri boda bi se itekako vratili u igru’‘, kazao je Brnović na startu pres konferencije, a onda se osvrnuo na spisak…

”Novo ime je Adam Marušić. Njega smo dugo pratili, može da igra i po lijevoj i po desnoj strani. Ja mislim da on može da odradi i na poziciji desnog beka. Mislim da će nam dosta koristiti, odlično je fizički spreman, taktički dosta dobro obučen, i nadam se da smo napravili pun pogodak sa njim.”

Brnović se vratio na narednog rivala, selekciju Rusiju od koje je očekivao više bodova do sada.

”Ne znam da li ste gledali njihove utakmice sa Austrijom i Švedskom. Obje utakmice su trebali da dobiju i to lagano. Mislio sam da će imati više bodova, da će biti prvi ili drugi. Ali to je ta naša grupa, pa očekivao sam i da ćemo mi imati tri, četiri boda više. I mi i oni smo tu, i ko izgubi 27. marta imaće male šanse da dođe do treće pozicije.”

Za duel sa Rusijom neće biti suspendovanih Jovovića i Jankovića…

”Sigurno da su mogli da pomognu u veznom redu.To su goreće pozicije u našoj reprezentaciji. Jovović bi nam mnogo pomogao, ali je najviše oštetio sebe. Tako mlad igrač ne smije da radi takve stvari.Šteta što nije sa nama, jer sa njim i Marušić to bi bilo sasvim nešto drugo.Obojica su brzi, spremni, i bilo bi mnogo lakše.”

Brnović će ponovo biti oči u oči sa Kapelom.

”Ovog puta nekom od nas dvojice neće biti svejedno. O Kapelu je suvišno govorit, pravi stručnjak, majstor, koji će sigurno tražiti naše mane, kojih je bilo u nekoliko posljednjih utakmica.Nadam se da ćemo ga iznenaditi, i ispraviti te greške, a da ćemo iskoristiti njihove, a imaju ih… Ne može da nas iznenadi, jedino je dilema da li će igrati sa Kokorinom ili Džubom zajedno, ili će jedan od njih dvojice biti na klupi.”

Stevan Jovetić u posljednje vrijeme je u nemilosti Pelegrinija, i ima jako malu minutažu, odigrao samo 15 minuta u porazu od Barnlija.

”Svi znamo kakav je Stevan igrač, koliko je kvalitetan. Pelegrini je trenersko ime, i ne bih to komentarisao, ali mislim da je Stevanu nanešena velika napravda. Siguran sam da će Stevan odraditi utakmicu najbolje što može, kao i uvijek. Samo se plašim ako ga ne krene u početku, jer nema jak karakter da se izvadi iz toga. Ako ga krene u prvih deset minuta onda će Rusi imati velikih problema.Sigurno će biti željan igre.”

Na pitanje da li je dodatni teret igračima to što je utakmica biti il ne biti, Brnović je kazao…

”Nema više pritiska, dosta je priče o tome, jer su i oni i ja profesionalci.Treba da izađemo da odigramo 90 minuta kako treba uz podršku navijača. Uvijek smo imali podršku navijača, ali nam sada treba još više, svih 90 minuta. Pokazali smo nekoliko puta do sada, da i kad primimo gol, možemo da se vratimo u meč. I tu nam je potrebna velika podrška navijača. Mi kad primimo gol, imamo kapaciteta da se brzo vratimo u meč.”

Meč na sve ili ništa?

‘Neko bi rekao, dobar je bod, imamo vremena da se vadimo.To stoji matematički. Međutim, nemamo mi šta više da tražimo. Moramo da uzmemo tri boda ako mislimo da se nadamo uspjehu u kvalifikacijama. Sa Lihtenštajnom smo sebi zagorčali život, a sa novim bodom još više bi zakomplikovali situaciju. Sigurno da bi nam tri boda protiv Rusije bila zlata vrijedna. Potrudićemo se da pobijedimo, i onda bi bili jako blizu treće pozicije, i upuštili bi se u borbu za drugo mjesto”, kazao je Brnović.

Crna Gora je u dosadašnjem dijelu takmičenja ostvarila po pobjedu i poraz i dva remija. Pred svojim navijačima savladala je Moldaviju 2:0 i igrala neriješeno sa Švedskom 1:1, dok je u gostima igrala sa Lihtenštajnom 0:0 i izgubila od Austrije 1:0.  Rusija je jedini trijumf ostvarila protiv Lihtenštajna (4:0), igrala je neriješeno sa Moldavijom (1:1) i Švedskom (1:1), a poraz je doživjela od Austije (1:0).