Brest i drugi put savladao Budućnost

Piše: Ognjen 940 pregleda Dodaj komentar

Rukometašice Budućnosti doživjele su drugi poraz u Ligi šampiona ove sezone – izabranice Dragana Adžića u pretposljednjem, petom kolu grupne faze poražene su u gostima od Bresta 32:28 (14:15), pa će u glavnu rundu prenijeti četiri od mogućih osam bodova. Francuski tim je drugi put bio bolji od naših šampionki nakon što je na startu sezone slavio u ”Morači”, pa je zadržao maksimalan učinak u elitnom takmičenju i u glavnu rundu će prenijeti maksimalnih osam bodova, ako u narednom kolu u gostima savlada rumunski Ramniku Vlčeu.

Na gostovanju u Francuskoj, Milena Raičević i saigračice u nekoliko navrata imale su i dva gola prednosti, bile ravnopravan rival do 46. minuta kada je Jauković postigla svoj jedini gol na meču za izjednačenje (21:21), ali je uslijedio pad u igri, što je domaćin znao da iskoristi da serijom 9:3, dođe do nedostižnih šest golova prednosti (30:24), pet minuta prije kraja.

U posljednjem kolu, Budućnost u subotu dočekuje njemački Bitighajm.

Najefikasnije u pobjedničkom timu bile su Ana Gros i Jevgenija Minevskaja sa po šest golova.

U našoj ekipi najbolja je bila Jovanka Radičević sa deset, Milena Raičević je postigla šest, a gol manje Barbara Lazović.

– Best je bio na svom prepoznatljivom nivou, koji je vrlo dobar. S druge strane, moj tim je pokazao da ne može da bude konkurentan ekipi kao što je Brest, što odražava broj primljenih golova u dva meča – kazao je trener Adžić nakon meča u Brestu.

”Plave” su sjajno krenule u Brestu i povele 2:0, golovima Brnović, ali je uslijedio odgovor domaćina koji je vezao tri gola za preokret – 3:2 u 6. minutu.

Fopa je na početku 10. minuta donijela dva gola prednosti (6:4), a Tisije u 17. iz kontre pogodila za 9:6, što je bio signal da trener Dragan Adžić zatraži tajm-aut.

Minut odmora prijao je našim djevojkama koje su napravile seriju 5:1 (dva gola Lazović, po jedan Raičević, Mehmedović i Radičević) i stekle dva gola prednosti u 22. minutu.

Iako je Brest došao do preokreta u 27. minutu (14:13), Radičević se sa dva vezana gola u finišu, pobrinula da ”plave” na odmor otiđu sa minimalnim vođstvom (15:14).

Minevskaja iz sedmerca i Koatanea donijele su preokret na početku drugog poluvremena (16:15), nakon čega su ”plave” bile primorane da jure zaostatak domaćina.

I uspjele su da dođu do izjednačenja nakon što je Jauković postigla svoj prvi, ispostavilo se, i jedini gol na meču – 21:21 u 46. minutu.

Bio je to i posljednji nalet našeg tima, jer je u narednih devet minuta, francuski tim napravio seriju 9:3, kojom je stekao nedostižnih šest golova prednosti (30:24) u 55. minutu.

– Imamo sjajan odnos između igračica i stručnog štaba u kome preovladava jedinstvo i povjerenje. Igračice imaju slobodu u igri i da probaju različite stvari u igri. Iskoristili smo neke greške Budućnosti, a važno je bilo i to što smo iskoristili šuteve iz daljine – kazao je trener francuskog tima Loren Bezo.

BREST – BUDUĆNOST 32:28 (14:15)

BREST – „Arena Brest”. Sudije: Erdogan i Ezdeniz (Turska). Gledalaca:  4.000. Sedmerci: Brest 6 (5), Budućnost 5 (4). Isključenja: Brest 4, Budućnost 12 minuta. Crveni karton: Jauković (Budućnost) 3×2 minuta u 57. minutu.

BREST: Kiniju, Fonten-Karetero, TOFT (14 odbrana i sedmerac), MONI 1, Tublan 3, Tisije 2, Le Ar, GROS 6, KOBILINSKA 3, Gulden 1, Lagatu 2, Minevskaja 6 (5), Pop-Lazić, FOPA 5, KOATANEA 2, MANGE 1.

BUDUĆNOST: Rajčić, SANDO (10 odbrana i sedmerac), RADIČEVIĆ 10 (3), Konatar, JAUKOVIĆ 1, Pletikosić 1, Vujović, Džaferović, LAZOVIĆ 5, Premović, BRNOVIĆ 3, Bulatović, Ramusović, MEHMEDOVIĆ 2, RAIČEVIĆ 6 (1).