Brazil “slomio” uporni Novi Zeland

Piše: Ognjen 2.3k pregleda Dodaj komentar

Furioznom igrom u trećoj četvrtini, selekcija Brazila srušila je Novi Zeland na startu grupe F 102:94.

Nakon vatrometnog prvog poluvremena, u kome su oba tima igrala brzo i sa mnogo šuteva, uz rezultat 50:50, izabranici Aleksandra Petrovića su preuzeli kontrolu.

Pronašli su defanzivni sistem za igru protivnika, pa su serijom 18:4 u posljednja tri minuta stekli 16 poena prednosti 78:62.

Blistao je Leandrinjo Barbosa sa 22 poena, Rafa Luš je postigao 15, uz šest asistencija, Aleks Garsija 14, Markinjoš Vijera 12..

U finišu, 30 sekundi prije kraja, Novozelanđani su smanjili na šest razlike (98:92)

Do prve pobjede tim Aleksandra Petrovića došao je bez značajnijeg učinka i minutaže Marselinja Uertasa i Vitora Bentea, koji su važne ofanzivne opcije – Uertas je postigao dva, a Benite pet poena.

U ekipi Novog Zelanda najefikasniji je bio Kori Vebster sa 19 poena, od kojih je 17 ubacio u prvom poluvremenu.

Crna Gora u utorak od 10 sati ujutro igra sa Novim Zelandom.