Branko Brnović: Zadovoljan sam igrom

Piše: Vladan 823 pregleda 1 komentar

Selektor Branko Brnović kazao je da je zadovoljan pobjedom protiv Lihtenštajna (2:0) i poručio da će naši fudbaleri od prvog minuta ići na pobjedu protiv Moldavije u gostima.

Crna Gora je večeras savladala Lihtenštajn golovima Bećiraja i Jovetića.

Brnović je kazao nakon meča da je cilj bio da se postignu brzi golovi u prvom poluvremenu.

Bio nam cilj da damo dva,tri gola u prvom da bi lakše ušli u dalji tok meča, ali promašili smo nekoliko dobrih šansi i napravismo do njihovog čuvara mreže golmana za Real Madrid.Međutim, dali smo prvi gol na vrijeme, držali smo poslije loptu, čeka nas težak meč protiv Moldavije za tri dana, a znamo da teško igramo dva dobra meča zaredom. Čeka nas težak meč, momci su toga svjesni, borićemo se do kraja i idemo na tri boda“, rekao je on.

Komentarišući pojedinačne nastupe igrača, Brnović je kazao da su neki mogli i bolje.

„Dogovor je bio da često mijenjamo strane jer su oni po bokovima loši, što nijesmo uvijek dobro radili. Sve u svemu zadovoljan sam“.

Upitan šta očekuje od narednog meča, Brnović je rekao da će otprilike u Kišinjevu izvesti isti sastav.

„Prvim poluvremenom sam zadovoljan, igraćemo tako i protiv Moldavije. Nemamo više šta da kalkulišemo, ići ćemo da prvi damo gol kako ne bi ulazili u nepotrebnu nervozu“, .

Brnović je kazao da očekuje i debi Staniše Mandića protiv Moldavije, navodeći da je najbitnije da su svi igrači zdravi.

Cilj je, kako je dodao, da dobijemo oba meča do zadnjeg u grupi- gostovanja u Moskvi.

Najbitnije je da izađemo spremni protiv Moldavije, osvojimo tri boda, a onda ćemo razmišljati o Rusiji“, rekao je selektor.