Branko Brnović: Optimista sam, možda ponekad i preveliki

Piše: Vladan 718 pregleda Dodaj komentar

Fudbaleri Budućnosti sjutra će protiv Grblja na stadionu pod Goricom, u 34. kolu Prve crnogorske Telekom lige, pokušati makar da odlože šampionsko slavlje Sutjeske, koja u posljednja tri kola prvenstvene trke ulazi sa šest bodova prednosti.

Pobjedom bi “plavi” zadržali teorijske šanse za senzacionalan preokret u posljednjih 180 minuta, bez obzira na ishod duela Zeta – Sutjeska, ali bi se, ako ostvare slabiji rezultat od lidera, i zvanično oprostili od titule.

“Ne želim da gubimo nadu dok god postoji teorija da nešto promijenimo u trci za titulu. Pred nama je važno kolo. Sutjeska ima teško gostovanje protiv Zete, ali hoću da gledam samo svoju ekipu. Moramo da dobijemo sve mečeve do kraja, a onda ćemo se baviti tabelom“, rekao je trener Branko Brnović na današnjem brifingu u kampu Budućnosti na Starom aerodromu.

Njegov tim je u subotu, u prošlom kolu, propustio još jednu priliku da se približi Nikšićanima, nije iskoristio poraz šampiona na svom terenu od OFK Titograda, već je uzeo samo bod u Petrovcu.

“Sada vidimo gdje smo mogli da budemo da smo pobijedili tri posljednja meča. Ostaje žal, ali ja sam optimista, možda ponekad i preveliki”, naglasio je Brnović.

Trener Budućnosti nije zamjerio igračima za remije protiv Lovćena i Zete, ali ga je izdanje u drugom poluvremenu duela pod Malim brdom (0:0) opasno naljutilo.

“I dalje mislim da nam je protiv Lovćena poništen regularan gol za pobjedu, a bili smo bolji i od Zete pod Goricom, iako je bilo 0:0. Momci su dali sve od sebe, ali lopta nije htjela u mrežu. Dešava se. Razočaran sam, međutim, zbog igre u drugom poluvremenu protiv Petrovca. Znali smo da je Sutjeska izgubila, ali smo loše reagovali na terenu. To nije bila ekipa koju vodim, to nisu bili igrači koje poznajem. Ni oni nisu znali da mi objasne šta se dogodilo. Odakle takav pad. Ljut sam zbog toga. Dva dana se nisam obratio momcima. Sa moje strane postoji tihi bojkot prema njima. Nakon toga sam gledao trening sa strane, vjerovatno su vidjeli moje nezadovoljstvo i dali sve od sebe. Da su na utakmici protiv Petrovca pokazali 20 odsto od toga, ostvarili bismo pobjedu, bez dileme“, kazao je Brnović.