Boškoviću bronzana medalja

Piše: Ognjen 784 pregleda Dodaj komentar

Crnogorski karatista Bojan Bošković osvojio je bronzanu medalju na kvalifikacinom turniru za Olimpijske igre mladih.

On je danas u Umagu, u polufinalnom meču, kategorije do 68 kilograma poražen od Marokanca Jasina Mekurija 3:0.

Član Omladinca porazom u polufinalu propustio je priliku da u Umagu obezbijedi plasman na Igre u Buenos Ajresu.

Bošković je na putu do polufinala eliminisao Estonca Nikitu Sokolova 8:0, Jonuza Salmija iz Francuske 4:3, preglasavanjem Mohameda Almalkija iz Saudijske Arabije (0:0) i Iranca Abolfazla Mirzaigarkelija 4:0.

On je krajem maja u Sofiji osvojio zlatnu medalju na turniru Premijer lige za mlade u Sofiji.

Bošković je zvanični kadetski prvak svijeta i juniorski vicešampion Evrope.

“Očekujem da ću na osnovu mojih dosadašnjih rezultata dobiti vajld card za nastup u Buenos Airesu. Smatram da sam to dosadašnjim rezultatima zaslužio”, kzao je Bošković agenciji MINA.

Njegov klupski drug, Ilija Radonjić kao devetoplasirani završio je nastup u kategoriji preko 68 kilograma.