Bošković osvojio zlato u Budimpešti

Piše: Vladan 683 pregleda Dodaj komentar

Crnogorski karatista Bojan Bošković osvojio je zlatnu medalju, dok je Milena Jovanović kao petoplasirana završila nastup na međunarodnom turniru u Budimpešti.

Junior Omladinca pobijedio je u finalnom meču kategorije do 68 kilograma Makedonca Marija Svinarskog 1:0. Do finala eliminisao je predstavnike Mađarske 4:0, Bugarske 5:0 (na proglašavanje), Njemačke 5:1, Rumunije 1:0 i u polufinalnom meču Danske 8:0.

Na korak od medalje bila je i Milena Jovanović, koja je izgubila meč za treće mjesto u kategoriji preko 59 kilograma. Nastupao je i kataš Dušan Petrović, ali je zaustavljen u prvoj fazi takmičenja.

Danas će na tatami kadeti Emre Saljiu do 52, Andrija Danilović do 63 i Vladimir Vukčević do 70 kilograma.