Borozan sa Vardarom osvojio Superkup

Piše: Rajko 761 pregleda Dodaj komentar

Šampion Makedonije, ekipa Vardara, osvojila je prvi trofej u novoj sezoni ubjedljivim trijumfon na Metalurgom rezultatom 33:24 (16:10).

Pobjednik susreta se nije doveo u pitanje, pa je Roberto Garsija Perondo trijumfalno započeo svoju eru kao glavni trener na klupi Vardara.

Sudar Vardara i Metalurga za prvi trofej u sezoni počeo je problemima u napadu za obje ekipe, pa je prvi gol na susretu u režiji Skubea viđen u petom minutu. Dvoboj dva mlada golmana, Dejana Milosavljeva na jednoj i Martina Tomovskog na drugoj strani, obilježio je prvih 15. minuta utakmice. Gol Krištopansa na polovini prvog dijela igre, bio je nagovještaj onog što će uslijediti par minuta kasnije. Zaigrao je Vardar bolje, raposložen je bio Milosavljev na golu, pa je prednost aktuelnog prvaka Makedonije počela da raste.

Timur Dibirov sjajno je trčao kontre posle kojih je bio neumoljiv u realizaciji, a pogotkom Ivana Čupića u 24. minutu Vardar dolazi do +6, na semaforu je stajalo 14:8 u korist tima Garsije Peronda. Najvećih +7 za osvajača EHF Lige Šampiona u sezoni 2016/2017 režirao je Dmitri Kiseljev, u posljednjoj sekundi prvog dela igre pogodio je pivot Metalurga Lazarevski za rezultat 16:10 sa kojim se otišlo na poluvrijeme.

Sredinom drugog poluvremena Metalurg serijom 3:0 dolazi do zaostatka od šest golova, koliko je iznosio i na poluvremenu. Na scenu je u tom trenutku stupio čuvar mreže Vardara Dejan Milosavljev. Zabilježio je mladi srpski golman nekoliko odbrana, uključujući i sedmerac, na taj način pogurao je svoj tim, čija je prednost u 56. minutu iznosila +10, 31:21.

Bez većih problema, Vardar je sačuvao prednost do kraja susreta i došao do prvog trofeja u sezoni, zabilježivši pobjedu rezultatom 33:24.

Crnogorski rukometaš, Vuko Borozan, koji brani boje Vardara tri puta se upisao u strijelce na ovom meču.