Borozan i Vardar slomili Barsu za finale LŠ!

Piše: Reprezentacija.me 824 pregleda Dodaj komentar
Twitter

U prvom učešću na Fajnalforu, Vardar našeg reprezentativca Vuka Borozana susreo se sa najuspješnijom ekipom u istoriji Lige šampiona, Barselonom.

“Blau grana” je sjajno otvorila meč i u 12. minutu , preko Jaluza došla do tri gola prednosti (8:5). U tim trenucima jedini na nivou u ekipi Vardara bio je Borozan koji je postigao 3 pogotka za samo 10 minuta. Međutim u nastavku se Vardar konsolidovao i u dva puta došao do izjednačenja.

Do kraja poluvremena , makedonski tim je iskoristio krizu u igri Barse koja čak šest minuta nije postigla gol i došao do prednosti 13:12.Borozan je predvodio Vardar sa 5 golova, dok je Dušebajev postigao 3. U Barseloni raspoloženi su bili Jaluz i Rivera koji su po tri puta tresli mrežu Šterbika.

U prvom dijelu drugog poluvremena igralo se gol za gol, sve do 44. minuta kada je Vardar, preko Dušebajeva došao prvi put do dva gola prednosti (19:17). Držali su prednost igrači Vardara do 50. minuta, ali su sa nekoliko tehničkih grešaka omogućili Barseloni da dođe do izjednačenja (21:21).

U 24. minutu Barselona golom N’guesana dolazi do potpunog preokreta (21:22). U finišu se probudio Cindrić koji je prvo doveo Vardar do izjednačenja a zatim izborio sedmerac koji je iskoristio Čupić. Nevjerovatni Kiril Lazarov je 20 sekundi do kraja meča izjednačio na (25:25).

U posljednjem napadu na meču, Cindrić je fenomenalnim golom donio pobjedu Vardaru i po prvi put plasman u finale!

Dušebajev i Čupić sa sedam golova bili su najbolji u ekipi Varadara, dok je naš Vuko Borozan ostao na pet golova sa poluvremena. Barselonu je u drugom poluvremenu predovodio Kiril Lazarov koji je postigao sedam golova, a uz njega je najbolji bio Rivera sa četiri pogotka.

Vardar će sjutra u finalu od 18h igrati protiv Pari Sen Žermena.