Borozan bez promašaja u makedonskom derbiju – trijumf Vardara

Piše: Ognjen 812 pregleda Dodaj komentar

Rukometaši Vardara dobili su makedonski derbi protiv Metalurga 31:24, a do 45. minuta gosti su bili u igri, čak su i vodili, u prvom poluvremenu su imali 13:9, na odmor su otišli sa 14:12, da bi se Vardar u nastavku vratio, preokrenuo i zasluženo slavio. Metalurg jednostavno nije imao snage u istom ritmu da izdrži čitav meč, a duža klupa domaćih na kraju je presudila.
Naš Vuko Borozan je bio sjajan, imao je šut 7-7, plus četiri asistencije, dok je samo Timur Dibirov bio efikasniji sa 10 golova. Gugleta i Peševski su bili najefikasniji kod Metalurga sa po pet golova.
Pravi derbi je viđen u Našicama gdje se Zagreb na kraju provukao i došao do pobjede golom iskusnog Vorija u poslednjem napadu 30:29. Domaći su igrali bolje u prvih 30 minuta, konstantno su vodili, da bi Zagreb u nastavku preokrenuo, Zlatko Horvat je svoj tim u 50. minutu odveo na 22:20, Šipić potom izjednačio 25:25, a onda se do samog kraja igralo gol za gol. Marin Jelinić je bio najefikasniji sa osam golova kod Neksea, dok su Horvat sa devet, te Bičanić sa osam golova prednjačili kod Zagreba.